XVII lang dit noodig bleek. Met zorg werd tevens getracht hun verder behoud te verzekeren." Aangaande de verzameling porselein en aardewerk is niets nieuws op te merken. De conservator der schilderijen schrijft: „Door gebrek aan tijd is de toestand der schilderijen slechts globaal opgenomen. Verschillende stukken moeten eene niet-ingrijpende behandeling ondergaan;, bestaande in Opnieuw spannen, oppervlakkig verwijderen van aangekleefd stof enz., vernissen. De benoodigde praeparaten moeten van elders worden betrokken. Indien voor een en ander een klein krediet beschikbaar kan worden gesteld, ligt het in mijne bedoeling, geleidelijk met het bovenstaande een aanvang te maken; gelijktijdig kunnen dan de noodige gegevens verzameld worden voor samenstelling van een catalogus". Over het munt- en penningkabinet bericht de con servatrice „A. Munten. Het afgeloopen jaar is van weinig belang geweest voor de munt- en penningkundige verzameling. De geschenken waren ge ring in aantal. Merkwaardig waren een paar looden platen, die, zooals wij zullen zien, eene herinnering kunnen zijn aan de voormalige Engelsche Court, toen deze van 1583 tot 1621 hier ter stede was gevestigd. Eenige geschonken bronzen Eomeinsche munten zijn door de welwillendheid van den heer H. J. Scharp te Amsterdam, lid van het Zeeuwsch Genootschap, uitvoerig be stemd. De afdeeling munten van het Graafschap Holland en Zeeland is met eenige exemplaren verrijkt, aangekocht op eene veiling der firma J. Schulman te Amsterdam. Zie hier de nieuwe aanwinsten Archief 1926 Ij

Archief | 1926 | | pagina 21