xix: laatste paalhoofd tot' bij de Oranjezon. Er waren, geene nieuwe typen onder. Aangekocht Zilver. 8. Negen kleine muntjes, sceattas en andere, gevonden op het strand oostwaarts van Domburg, waaronder eenige XlIIe eeuwsche deniers van het hertogdom BrabantBiljoen. Geschenk van den heer Dr. K. Mezger te Domburg. 9. Een aantal kleine deniers, onderling verschillend van graaf Eloris IY van Holland met het korte kruis. Deze muntjes worden door Yan der Chijs aan graaf Eloris III toegekend. Het is echter aan den bekwamen muntkundige Hooft van Idekinge ge lukt te bewijzen, dat ze van iets jongeren datum zijn. Van der Ohijs, pi. I, no. 111Zilver. 10. Vierde botdrager met den geheimden leeuw van graaf Willem V. Het kruis op de keerzijde is om geven door de letters H - L - A - D. Uit verz. J. W. Stephanik. Van der Chijs, pi. VI, no. 15Biljoen. 11. Groot van Willem V. Wapenschild Holland-Beieren in een driehoek. Van der Chijs, pi. VI, no. 23Biljoen. 12. Groot met den helm van Willem V. Van der Chijs, pi. AH, no. 25Biljoen. 13. Groot van graaf Aalbrecht van Beieren. Vergelijk Van der Chijs, pi. VIII, no. 5 Biljoen. 14. Dubbele leeuwengroot van graaf Willem VI. Van der Chijs, pi. VIII, no. 4Biljoen. 15. Halve leeuwengroot of leeuken. Van der Chijs, pi. VIII, no. 6 Biljoen. 16. Vierde leeuwengroot. Van der Chijs, pi. IN, no. 10Biljoen. 17. Tuin of dubbele groot van Jacoba van Beieren, ge slagen te Valenciennes in Henegouwen. In Holland is door deze gravin niet gemunt. Van der Chijs, pi. IX, no. 2. Biljoen.

Archief | 1926 | | pagina 23