B. Penningen. XX 18. Dubbele groot van Jan van Beieren. In de hoeken van het kruis twee wapenschildjes van Beieren en twee helmen. Van der Gilijs, pi. XII, no. 12Biljoen. Nos 918 aangekocht te Amsterdam op de veiling J. Schulman van 16 November 1925. 19. 1760. Halve gouden rijder, nieuwe slag, van de provincie Zeeland. Verkade, pl. 79 no. 4Goud. Aangekocht als voren. 20. Looden plaatpenningen, gevonden bij den bouw van het perceel H 5, Langedelft, hoek Heerenstraat. Voorzijde: St. Joris met pluimhoed en opgeheven zwaard in de rechterhand, naar links rijdende, den draak onder zijne voeten doodtrappende. Alles om geven door een rand van olijfbladeren. Keerzijde: Het rijkversierde wapenschild van Enge land, omgeven door het lint van de orde van den Kouseband, 1 en 4 Engeland, 2 Schotland, 3 Iersclie harp, afgesloten door een stippelrand. Deze platen kunnen lakenlooden zijn geweest, ten dienste van de Engelsche Court alhier, toen deze het groote huis in de Langedelft, hoek St. Jans straat, in 1582 door de stad van den Prins van Oranje voor f 14000,gekocht, betrok. Het heette daarna liet Engelsche huis. Met zeer veel moeite en door herhaaldelijk reizen van ons stedelijk be stuur naar Engeland, was het tenslotte gelukt de Engelsche kooplieden te bewegen hunne lakens hier ter markt te brengen. Rijke geschenken werden hen geschonken. Verschillende huizen werden toen door aanzienlijke Engelsclien bewoond, zoo het huis Henegouwen, de gouden Helm, Klein Ravestein, alle in de Langedelft. Het is dus zeer waarschijnlijk, dat het iemand van de Engelsche natie is geweest,

Archief | 1926 | | pagina 24