XXI die liet hoekhuis HeerenstraatLangedelft heeft bewoond, waar de looden platen bij verbouwing van het pand, thans H 5, door den eigenaar zijn gevonden. Lakenlooden bestonden meestal uit twee deelen door een looden reep aan elkander verbonden, waar tusschen het laken werd gelegd, om daarna te worden gestempeld. Er waren echter meerdere wijzen van het looden der lakenen, bijv.: de reeds gestempelde platen werden doorboord, het laken er tusschen gelegd, in de opening kokend lood of andere stof gespoten waardoor het daaronder lig- gende laken verbrandde en de keerzijde der plaat aan de voorzijde werd verbonden. Dit procédé kan met de gevonden looden hebben plaats gehad, nadat ze vooraf doorboord waren geworden. De Engelsclie handel bloeide hier niet. In 1621 was het Engelsche huis reeds ontruimd. Het werd toen de zetel der W. 1. Compagnie. De loodjes zijn dus tusschen 1583 en 1621 in gebruik geweest. Geschenk van den heer C. E. Diesch. 21. 19141915. Dankbaarheid van België voor de gast vrijheid verleend aan de Belgische vluchtelingen tijdens den giooten oorlog. Driehoekige draagpenning, vervaardigd door J.Eisch. ZieCharles Lefebure „La frappe en Belgique occupce," pi. X.IIJ, no. 380 Geelkoper. Aangekocht. 22. Spotpenning op de ondankbaarheid der Belgen na den oorlog tegenover Nederland. Door E. Voet JrBrons. In zeer beperkt aantal exemplaren vervaardigd. 23. 1915. Spotpenning in Weenen geslagen, op het vergaan van het stoomschip „Lusitania". Door K. Goetz te Weenen. In Duitschland heeft men getracht dezen penning zooveel mogelijk terug te koopen. Enkele exemplaren waren echter reeds in het buitenland verspreid.

Archief | 1926 | | pagina 25