12 rekenbaar, in wiens leven de gebeurtenissen altijd bijzondere vormen schenen te moeten hebben. Bolle's leven was als een roman, niet omdat de tijden toen romantischer waren dan nu, maar omdat hij Bolle was. Keeren wij nu terug tot de feiten. Voor wie Bolle van nabij zagen in de eerste jaren nadat hij het Gasthuiswerk had overgedragen, werd het duidelijk dat hem, met de heelkunde, een drukkende last van de schouders was ge nomen. Zijn belangstelling groeide weer uit in verschillende richtingen. Zijn altijd nog mooie praktijk als huisdokter nam veel van zijn tijd in beslag, maar toch hield hij tijd over voor ander werk. Weldra werd hij lid van den Gemeenteraad, terwijl de Begeering zorgde voor elkaar opvolgende ontwerpen eener Ziekteverzekering, welke moeilijk te begrijpen staatsstukken door Bolle even regel matig in de Afdeeling Walcheren werden besproken en uitgelegd. Het was duidelijk dat de oude veerkracht zich herstelde, toen een hoogst gevaarlijke verergering van zijn maaglijden hem midden in den nacht overviel en zijn onmiddellijke overbrenging naar het Gasthuis noodzakelijk maakte. Toen de zon den volgenden morgen opging, mocht worden gehoopt dat Bolle's leven behouden zou blijven. Deze gebeurtenis, die in geen roman zou hebben misstaan, bracht weldra de twee oude vrienden, T.reüb en Ivorteweg, aan zijn ziekbed. Ongetwijfeld heeft de ontroerende hartelijkheid dezer beide wereldbekende hoogleeraren den patient heel veel goed ge daan en bijgedragen tot zijn voorspoedig herstel. Na zijn genezing hervatte Bolle den arbeid met zijn gewone opgewektheid. Het Hoofdbestuur der Ned. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, vol ijver bezig met een reorganisatie dier Maat schappij, deed een dringend beroep op Bolle's steun, wetende dan in Zeeland veilig te zijn met zijn plannen. En toen Bolle, weer eenige jaren later, ook nog werd geroepen tot het bestuurs lidmaatschap der Godshuizen, was het voor ieder zeker, dat Bolle's leven opnieuw bergopwaarts was gegaan.

Archief | 1926 | | pagina 79