IV Het Genootschap telt thans 1 eerelid, 51 directeuren en 584 leden, van wie 101 te Middelburg woonachtig zijn; de cijfers van het vorige jaar waren 1, 61, 575 en 107. Het gebouw werd door Burgemeester en Wethouders van Mid delburg geplaatst op de gemeentelijke Monumentenlijst. Eene in den loop der jaren noodig geworden wetswijziging werd door de vergadering van 2 December 1925 vastgesteld. Op 8 Eebruari 1926 zond het bestuur een telegram van geluk- wensch aan het Koninklijk gezin ter gelegenheid der herdenking van het 25-jarig huwelijk van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden. De voorzitter en de secretaris vertegenwoordigden het Genoot schap op het Historisch en archeologisch congres te Brugge van 2 tot 6 Augustus 1925 en de voorzitter bracht de gelukwenschen van het Genootschap over aan Prof. Lorentz toen op 11 December te Amsterdam het gouden doctoraat van den hoogleeraar werd gevierd. De Algemeene Vergadering had plaats op 1 April 1925. In de plaats van Dr. W. E. Stutterheim, die niet herkiesbaar was, werd als bestuurslid gekozen Dr. J. A. Vollgraff, met wien Mr. B. D. H. Teilegen op de voordracht stond. Goedgekeurd werd de rekening over 1924, sluitend met een totaal in uitgaaf van f 7194,145, in ontvang van f 6791,545, dus met een nadeelig slot van f 402,605. Eveneens bekrachtigde de vergadering een voorstel van het bestuur om aan het gemeentebestuur van Ylissingen tot weder- opzeggens in bruikleen af te staan geschilderde portretten van Cornelis Lampsins en Apollonius Ingelse, een stok van Jan Lambrechtsen Gooien, de helm van Pacieco, het slot van eene helsche machine, en uit de Zelandïa Illustrata portretten van Ds. De Dieu, Dr. P. Broes, Jan Evertsen, Cornelis Evertsen, P. Naerebout, Hobein, M. Azn. de Kuijter en eene gravure van de Nollen, 1743, en in eigendom eenige nummers uit de Zelandia Illustrata, welke daarin niet thuishoorden. In de gewone vergaderingen werden de volgende voor drachten gehouden October De Inrichting voor ziekenverpleging te Middelburg

Archief | 1926 | | pagina 8