V van 1859 tot 1S79, door den lieer D. N. van Gelderen. November Gehoor en doofheid (met lichtbeelden), door den heer P. de Jong. December De Schelde als natuurmonument (met lichtbeelden), door den heer J. G. Sloff, uit Bergen-op-Zoom, die deze lezing geheel onverplicht hield. Januari Eenige opmerkingen over het getal 3 in de Grieksche en Romeinsche litteratuur, door Dr. W. E. Stutterheim. Februari: Een Engelsche koning in Zeeland, 1471/72, door Prof. Dr. J. Huizinga, uit Leiden. Ook deze voordracht was geheel te danken aan de welwillendheid van den spreker. Maart: Nieuwe bestuursorganen, door Mr. B. D. H. Tellegen. Het personeel der conservatoren is thans als volgt samengesteld Zelandia Illustrata: Dr. W. S. linger. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamhedenvacant. Steenenkamer: de heer P. J. van der Feen Jr. Ouderwctsche kamer en Zeeuwsche kleederdrachtenmejuffrouw A. M. de Man. Porcelein en aardewerkvacant. Schilderijen, platen en portretten, niet tot de Zelandia Illustrata behoorendde heer J. AAL Peppelman van Kampen. Penningen en munten: mejuffrouw M. G. A. de Man. Ethnographische voorwerpenvacant. Kabinet van natuurlijke historiemejuffrouw H. B. T. Schouten. Zeeuwsch herbarium: mejuffrouw A. P. Ogterop. De heer M. van Empel is tot groot leedwezen van het bestuur afgetreden als lid der commissie van redactie voor het Archief. Het bestuur heeft den secretaris opgedragen voorloopig de opengevallen plaats in te nemen. De overige leden zijn mejuffrouw J. P. van der Feen en Dr. R. Bijlsma. In de commissie voor Zeeuwsche folklore hebben zitting de heerenH. J. G. Hartman, voorzitter; J. Kreune, secre taris-penningmeester; Dr. AAL S. Unger en A. van der Weijde, leden.

Archief | 1926 | | pagina 9