VI correspondeerende vervolgen zijn opgenomen, opnieuw beschreven. De aanwinsten waren tamelijk belangrijk; blijkens het daarvan gehouden register bedroeg hun aantal 19. Verworven werden o. a. twee teekeningen van Popkensburg door G. Pronk 1743; een teekening van Steenhoven, 1710; krijtteekening van de ruïne van het kasteel Serooskerke; plattegrond van de buitenplaats Plantlust aan den Noordweg, 1840; copie door J. H. Hollestelle van de teekening van D. de Blieck van Poppendamme, 1662; vier teekeningen van het hof „de Triton" door J. Arends, 1778; vijf teekeningen van de overblijfselen van Reimerswaal, door J. H. Plollestelle; vier teekeningen van Rammekens, door denzelfden; een aantal teekeningen van de kerken te Arnemuiden, Veere en Westkapelle „gezigt der Pransche vloot ter reede van Hoogplaat"; gezicht op St. Laurens, door H. C. Jane, welke alle werden aangekocht, grootendeels in de veiling-v. Stockum reproductie van het miniatuurportret van Ds. L. Jutting, predikant te Nieuw- en St. Joosland, geschonken door den heer J. W. van Benthem Jutting; fotografie van het schilderij van H. Berckmans, voorstellende Omar van Visvliet, geschonken cloor Dr. J. G. de Lint; album met foto's van Romeinsche en Karolingische voorwerpen, gevonden aan liet strand te Domburg en thans in particulier bezit, geschonken door Mej. M. G. A. de Man. Ten aanzien van het gebruik der verzameling kan worden medegedeeld, dat ten behoeve van baron Schimmelpenninck te Wassenaar fotografische reproducties werden gemaakt van de in den atlas berustende afbeeldingen van het kasteel Oostersteijii. In Juni werd in de zaal der „Zelandia" door mij, ter gelegenheid van de in het gebouw van het Genootschap gehouden bijeenkomst

Archief | 1927 | | pagina 12