52 als De Wale J), Jacob Boreel 2), De Jonge 3), Andries Oysel4), Versterre 5), Alefsen 6) ende oock mede de raetsheer Sciiaep 7) met sijn liuijsvrouwe. Groet ons hartelijk Cosijn van der Beeke met sijn geheel huijsgesin ende bidt hem, dat hij ons alhijer met sijn huijsvrouwe ende kinderkens coome besoucken. Ik meijne den Onstmaent oock alhijer te sijne". Het verpachten van de tienden ging, zooals uit dezen brief blijkt, gepaard met een feestmaal. In latere brieven wordt hiervan iets meer verteld. Als Jacob Cats op 23 Juni 1617 gekleed en gereed staat om de reis van Middelburg naar Groede aan te nemen, heeft zooals hij den volgenden dag aan zijn broeder Cornelis te Groede schrijft plotseling de bevalling van zijne vrouw plaats, „hebbende den aldergenadichtsten Godt tonswaert haer verleent een jonge Cornelis Cats, wel een cleijn kindeken, dan wel gevoet, tanger maer lanckachtich, stelt sich seer vrede- lijck aen. Sal nu, believet Godt, op onse verpachtinge connen varen, doch en suit mij niet eer verwachten als Maendach toe- comende; hoope dan 's morgens soo vroech als ick can van hier te vertrecken. Soude wel recht op IJsendijcke vaeren, dan naer mijne rekeninge geen getijde, dan can, believet Godt, tijdelijck genouch bij U.E. sijn. lek hebbe met Van Hecke 8) gesproken, 1) Nicolaas de Wale Rogiers, penningmeester van den Groedepolder, een der aanvragers van het octrooi tot bedijking. 2) Jacob Boeeel Pieterszoon, 15521636, sedert 1610 heer van Westhove en Duinbeek, meermalen burgemeester van Middelburg. 3) Waarschijnlijk Mr. Bonifacius de Jonge, secretaris der Staten van Zeeland. 4) Lakenwever te Middelburg. Zijne fabriek was gevestigd in bet voormalige Artilleriehuis op de Haringplaats. 5) Geleijn Veksteere, gezworen van den Groedepolder, een der aanvragers van het bedijkingsoctrooi. C) Jan Aelefsen, een der aanvragers van het octrooi tot bedijking van den Groedepolder. 7) Pieïer Schaep Gerritszoon, 15701620, sedert 1602 Raad der Admirali teit in Zeeland, sedert 1603 Raadsheer in den Raad van Vlaanderen te Middelburg; zijne eerste vrouw, Margriete Halling, overleed in 1605; in 1610 hertrouwde bij met Anna Pidt. 8) Pieter van Hecke, een der ingelanden van den Groedepolder.

Archief | 1927 | | pagina 134