XVI aardewerk zal hopelijk later verschijnen in aansluiting aan hetgeen reeds in de Steenen Kamer uit liet Verdronken Land aanwezig is. Overige aanwinsten uit Zuid-Beveland: Een gebroken 15e eeuwsche grafzerk, afkomstig van het voor malige kerkhof te Coudorpe (bij Driewegen); verworven door bemiddeling van den heer J. A. Hubregtse. Van het randschrift is het jaartal 1439 leesbaar, doch helaas niet de naam en (of) qualiteit van den begravene. Een natuursteenen mansfiguur in maliënkolder, een dito zonder hoofd en een leeuwekop, waarschijnlijk deelen (karyatiden) van een 16e-eeuwsche schouw, gevonden in den grond aan den Heer- nisseweg te Kloetinge; gesch. v. d. heer I. van Biet te Goes. Groot stuk baksteen, met relief en ingegrifte figuren versierd; beteekenis onduidelijk (laat middeleeuwsch wellicht fragment van een schouw?); gevonden in den grond in het gehucht Wissekerke onder 's-Heer Arendskerke; gesch. v. d. heer H. Schout aldaar. Uit Noord-Beveland: Zwart on verglaasd spinsteentje, gevonden in Wanteskuipe; gesch. v. d. heer A. van der Weele te Groningen. Uit Zeeuw sch-Vlaa n deren Westelijk deel: Fragmenten van aardewerk, tegels, baksteenen en leien, ge vonden in de Nieuwekerksche Kreek bij Groede; waarschijnlijk afkomstig van het in 1570 overstroomde dorp Nieuwkerk; ver zameld en geschonken door den heer C. Brakman te Nieuwland. Schouwen. De Conservator heeft gedurende een driedaagsch verblijf te Burgh de belangwekkende archaeologische onderzoekings terreinen en verzamelingen van ons medelid den heer J. A. Hu bregtse aldaar onder diens deskundig geleide bezocht. In het terrein werden een aantal photo's genomen. De heer Iiubregtse stond bij deze gelegenheid aan ons museum af een reeks duidelijke monsters der talrijke soorten Gennaansch- en middeleeuwsch aarde werk, die tot dusverre in Schouwen gevonden zijn, voorts frag menten van handmolensteenen, Frankische ijzeren hutklampjes, huisdierbeenderen uit Germaansche- en Frankische nederzettingen

Archief | 1927 | | pagina 22