x vin Deze wist een tweetal z. g. staar tin ut sen te verkrijgen, zooals die door meisjes worden gedragen tot zij voor goed van school gaan. Eene daaronder, de zoogenaamde bult muts is over geheel Walcheren, behalve in Koudekerke, in zwang. De andere, de plooi muts, komt, volgens den schenker, juist te Koudekerke voor en een enkele maal ook te Biggekerke. Tevens schonk Dr. Unger een mutsenplank met een daarbij behoorende koperen tang voor het maken van de gewenschte fijne plooitjes. Deze tang is tot in 1925 in Koudekerke in gebruik geweest. Van den heer J. A. Hubregtse te Burgli werd eene zilveren doeksluiting ontvangen alsmede een incompleet slot dat, volgens sommigen, waarschijnlijk voor het vastmaken van een mannendas heeft gediend. Dit laatste werd bij uitgraving te Burgh gevonden. De heer M. W. Tt. van Vollenhoven te Madrid gaf opnieuw blijk van zijne belangstelling door het schenken van een fraai zilververguld ornament (hanger) in Spanje bij de bevolking als versiering bij hun kleeding in gebruik. De heer P. Valkier te Sclieveningen stond een platten hoed uit 1821, versierd met de oorspronkelijke linten, af, alsmede een jakje uit Noord-Beveland en drie Zuid-Bevelandsclie mantels of borstrokken, terwijl mejuffrouw M. de Bruijne alhier, een aardig eikenhouten solitairspel aanbood. In bruikleen werd ontvangen een met zilver gemonteerd notitie boekje, voerende het monogram der Oost-Indische Compagnie van de Kamer Zeeland. Aangekocht werden een paar rouwbellen met zijspelden uit Schouwen en een stel zeer antieke Walchersche broekstukken". De verzameling porselein en aardewerk onderging geene verandering. De Conservator der schilder ij en meldt „De verzameling werd verrijkt met twee belangrijke door Pieter Lely geschilderde portretten van den Koning-Stadhouder

Archief | 1927 | | pagina 24