VII had uitgemaakt van een grafmonument van C. de Perponcher Sedlnitzky in de Ned. Herv. kerk te Heinkenszand en dat in 1897 van het erf eener boerderij naar ons museum overgebracht was, is op verzoek aan kerkvoogden aldaar afgestaan om weder geplaatst te worden, waar het behoort. (Ygl. verslag 18921902 p. 113 en Zei. ill. II p. 100.) Het terrein (vgl. vorig jaarverslag pag. XI), waarop de heer K. van Rooijen Wz. te Westkapelle onze aandacht gevestigd had, heb ik onder zijn geleide bezocht en ik heb daar o.m. fragmenten van Romeinsclie dakpannen en vloertegels (de laatste nog van kalk voorzien) verzameld, benevens eenige scherven, welke door Remouchamps als volgt gedetermineerd zijn Wk. 5. Pragment van diep bord (schotel) van terra sigillata, als Ludovici „Rheinzabern" Sa, uit bakkerij te Hei ligenberg of Rheinzabern, komt voor met stempel F I R M U S, omstreeks Trajanus M. Aurelius. Wk. 6. Onversierde terra sig., bodem van een kom, met on leesbaar stempel; uit Rheinzabern, begin 3e eeuw n. Chr.Dragendorff 33. Oelmann „Niederbieber" pi. I, 9. Wk. 7. Randfragment van bord, terra-nigra. Ongeveer 2e eeuw. (In Xanten is bijv. een dergelijk bord gevonden in een graf uit den tijd der Antonijnen, Steiner „Xanten" IIT 7.) Wk. 8. Fragment van witgrijze wrijfschaal, ongeveer als IIol- werda „Arentsburg" afb. 95 no. 303. Wk. 9. Randfragment van een terra-nigra-achtigen pot, als Holwerda „Arentsburg" afb. 92, no. 141«, 2e helft 2e eeuw. Wk. 10. Wandfragment van grijze Rom. kruik. Deden de in het vorige verslag vermelde vondsten, mede door de ongewoonheid van de vindplaats, aan toevallig daar verzeilde stukken denken, thans blijkt uit de dakpannen en plavuizen, dat ter plaatse waarschijnlijk een Romeinsch gebouw geweest is.

Archief | 1928 | | pagina 11