XT uitgestald. Kaarten en photographieën demonstreeren de over stroomingen en den tegenwoordigen toestand. Laat 16e- en vroeg 17e-eeuwscli zijn nog een aantal gedeco reerde schouwsteenen. De opgesomde groepen, die uit magazijn en aanwinsten gelei delijk aangevuld en door studie gedifferentieerd kunnen worden, bestrijken meer dan 16 eeuwen beschavings-geschiedenis van de Zeeuwsehe bevolking. Hetgeen daarvan uit het eerste dozijn eeuwen na Chr. afkomstig is, verdient, met de in Zeeland gevonden munten uit die tijden, des te meer de aandacht omdat teksten, welke onmiddellijk op Zeeland betrekking hebben, voor 1200 uiterst zeldzaam zijn. Lijst der aanwinsten, voor zoover boven nog niet vermeld No. 1299. Frankische bronzen speld, lang Gl/2 c.M., met bol ronden knop. Deze speld is het eenige overgebleven exemplaar van eenige soortgelijke, die, in een kokertje vereenigd, enkele jaren geleden door een visscher uit Cadzand opgehaald zijn bij het korren op de bank Schooneveld in den mond der Wester-Schelde, ter plaatse, waar het hypothetische eiland van dien naam gelegen zou hebben. (Vgl. over dit eiland Zelandia Illustrata II 520 1) en K. E. Freitag, dit Archief 1927 p. 13). Geschenk van den heer H. J. Kraak te Middelburg. Uit Middelburg: Een aantal oude scherven van glas en aardewerk, gevonden bij graafwerk in 't voormalige huis „Dom burg", Groote Markt I 1, hoek Gortstraat, o. a. No. 1298. Een kwart van een rijk versierden schotel van lood- glazuur-aardewerkgeschenk van de firma M. H. Boasson Zonen. 1) Het Seoneveld, dat 1. c. pag. 491 genoemd wordt in verband met het Aar- denburger moer, lag ten zuiden van Aardenburg, en moet dus niet met het ge lijknamige eiland vereenzelvigd worden.

Archief | 1928 | | pagina 15