XVII voorwerp' dient met aandacht door bevoegden te worden bestudeerd. Evenals in voorafgaande jaren werden de boerinnenkleederen, in zoover zulks noodzakelijk bleek, zoo goed mogelijk opgefrischt". Porselein en aardewerk werd niet verworven. De nieuw opgetreden conservatrice der schilder ij en had nog geene aanleiding een verslag te zenden. Wel bestaan plannen tot inventarisatie der schilderijen, maar zij kwamen nog slechts tot een begin van uitvoering. Als aanwinst kan worden vermeld een schilderij van Simon van Douw, een meester, die omstreeks het midden der 17e eeuw te Middelburg werkte en er lid was van het Sint-Lucasgilde. Het stelt voor een taveerne met figuren er voor. De heer E. Schmidt Degener, hoofddirecteur van het Bijksmuseum te Amsterdam, vestigde mijne aandacht op de gelegenheid tot aankoop van dit stuk. De Teekenacademie alhier heeft daarop het schilderij ver worven en het geplaatst in de verzameling van ons Genootschap. De conservatrice der munten en penningen bericht het volgende „In het voorjaar van 1927 is voortgegaan met het overschrijven van kartons, waarvan de inkt geheel verbleekt was. Vermoeidheid van de oogen deed dit werk voorloopig staken. Daar de beide nieuwe vitrines geheel met munten en penningen waren gevuld, werd mij toegestaan een lade te laten maken onder twee andere. In deze zijn nu geborgen de buitenlandsche ge denkpenningen zie catalogus, blz. 191 en de sedert 1907 aangeworven buitenlandsche munten, behalve die van Ned.-lndië en van Japan. Gebrek aan ruimte is mede oorzaak, dat van de merkwaardige gedenkpenningen, die tegenwoordig worden uitge geven, slechts een enkele kan worden aangekocht. Onder de aan winsten zijn van bijzonder belang, de zeldzaam voorkomende gouden strooipenniug op de inhuldiging van prins Willem V Archief 1928 b

Archief | 1928 | | pagina 21