XIX van Heinkenszand, een zekere Slabbekoorn, beeft zijn grootvader, die vroeger boogschutter is geweest, wel hooren vertellen van een boogschuttersgilde te Baarsdorp. l)e naam Boonman komt daarenboven thans nog veelvuldig in die streek voor en wordt gedragen door een uitgebreide R. K. familie. Op de hofstede, bewoond geweest door Simon Smit, onder Baarsdorp, heeft, volgens mededeeling van den heer Kreune, een familie Boonman gewoond. Dat het nabijgelegen Heinkenszand een bloeiend Sebastiaans- gilde heeft gehad, is bekend, de keten met vele zilveren platen er aan, wordt thans in ons museum bewaard. Dat ook in het kleine dorpje Baarsdorp een dergelijk gilde heeft gewerkt, is op het eerste gericht vreemd en onverklaarbaar. Men moet echter in het oog houden, dat Baarsdorp oudtijds een aan zienlijke ridderhofstede bezat, het huis te Baarsdorp geheeten, waar de bewonervermoedelijk de ambachts heer het jaarlijksche Koningschieten wel zal hebben aangemoedigd en begiftigd. 2. 1766. Strooipenning, vervaardigd bij gelegenheid van de inhuldiging van prins Willem Y als Markies van Ylissingen en Vere. Door G. van Moelingen. Afslag in goud. Yervolg op van Loon, no. 408. Aangekocht. 3. Z. j. (1787). Zilveren draagpenning met oog ter eere van de terugkomst van prins Willem V. Diens uitgeslagen borstbeeld naar rechts in fraaien parel- rand vervatZilver. 4. Z. j. (1803). Draagpenning met uitgeslagen borst beeld naar links van den erfprins Willem VI, later koning Willem I. Zonder strik. Met oog..Zilver.

Archief | 1928 | | pagina 23