XXIV Lagere School te Kamperland bracht het ter onderzoek naar ons museum en was op mijn verzoek terstond bereid het af te staan in ruil voor enkele voorwerpen uit mijn particulier bezit, die in zijn schoolmuseum op hun plaats konden zijn. Het geslacht Mastodon behoort tot de groep der olifanten en komt van Mioceen tot boven-Plioceen in Europa voor. Gewrichtskop met een deel van de schacht (samen 75 c.M. lang, grootste diameter 48 c.M.) van een der beenderen van de ledematen van een mammouth(?), gevonden op een zandlaag, 1 M. diep onder de klei, in den Oosterlandpolder aan de Dorps straat te Heinkenszand, geschenk van den eigenaar van het terrein, den heer A. J. Rijk aldaar, door bemiddeling van den heer J. Kreune aldaar. Eossiele tand van een Selachiër, in kalksteen, geschenk van den heer W. Hengst te Westkapelle door bemiddeling van den heer K. van Rooijen Wz. aldaar. Een verzameling tropische en subtropische schelpen, benevens enkele koralen, geborgen in een notenhouten kast, geschenk van den heer L. K. van der Harst te Middelburg." De conservatrice van het Zeeuwsch herbarium rap porteert „In het afgeloopen jaar is er weinig verandering in het Her barium te melden. Er werd alleen een witte variëteit van Aster tripolium, de gewoonlijk lila bloemen dragende composiet van onze slootkanten en lage zilte gronden, aan toegevoegd. Een betere rangschikking en op de posten van de kast aange brachte etiketten, waarop de inhoud der genummerde portefeuilles staat vermeld, maakt het nu gemakkelijk een of ander in het Herbarium te vinden. Het blijft een dringende behoefte, dat een jongere kracht dan de tegenwoordige conservatrice zich de moeite gaat getroosten verscheidene van de door ouderdom verteerende planten door nieuwe exemplaren te vervangen".

Archief | 1928 | | pagina 28