XXV Thans volgt het verslag der commissie voor Zeeuwse he folklore. „De samenstelling der Commissie, genoemd in het verslag over 1926, namelijk: H. J. G. Hartman, voorzitter, J. Kreune, secretaris penningmeester, Dr. W. S. linger, A. van der Weijde, leden, bleef ongewijzigd. Door afwezigheid van den secretaris-penning meester sedert 24 November worden diens werkzaamlieden tijdelijk verricht door den heer Dr. W. S. Unger. Een lijst der in 1927 door de Commissie verkregen voorwerpen is als bijlage I bij dit verslag gevoegd. In bijlage II van dit verslag zijn de namen der donateurs genoemd; de lijst der donateurs onderging geen wijziging. In de als bijlage III bij dit verslag gevoegde lijst voor corre- spondeerende leden komen, door vertrek in 1927, de namen der heeren P. C. Labrijn te Goes eu H. M. Marcusse te Kortgene niet meer voor; de lijst bleef verder ongewijzigd. BIJLAGE I tot het verslag der Commissie voor Zeeuwsche Polklore. Lijst der voorwerpen, in 1927 verkregen door de Commissie. Volg- nummers. Omschrijving van het voorwerp. Verkregen door Toelichtingen. 28 Zuid-Bevelandsche boe- ren-borstrok,groen met grijs en oranje strepen, mzwarte beenen knoo- pen, v. omstreeks 1875 Schenking van de Weduwe J. Lan- gebekeBlok te Heinkenszand. Met schrijven no. 145 d.d. 6 Eebr. '27 gezonden aan het Bestuur van het Z. G. d. W. 29 Axelsche wollen boerin- nendoek, gebloemd op rooden en witten grond, van omstreeks 1860. Aangekocht voor f 1,van vrouw van Eenennaam— Biemens te Hein kenszand. Idem. 30 Weegregister over 1871 1875 van den waag- meester W. Boot Wz. der meestoof „De Zeeuw" te Burgh. Schenking van W. G. Boot te Burgh. Met schrijven no. 157 d.d. 20 Oct. '27 gezonden aan het Bestuur van het Z. G. d. W.

Archief | 1928 | | pagina 29