Ill Ethnographische voorwerpen vacant. Kabinet van natuurlijke historie de heer P. J. van der Feen Jr. Zeeuwsch herbarium mejuffrouw A. P. Ogterop. De Commissie van redactie voor het Archief is niet veranderd en bestaat uit mejuffrouw J. P. van der Feen, Dr. K. Bijlsma en Mr. A. Meerkamp van Embden. De samenstelling van de Commissie voor Zeeuwse he Folklore bleef eveneens ongewijzigd. Zij wordt gevormd door de heeren H. J. G. Hartman, voorzitter, J. Kreune, secretaris-penning- meester, Dr. W. S. TJnger en A. van der Weijde. Dank zij deze Commissie werden weder talrijke waardevolle aanwinsten verkregen. Het aantal betalende bezoekers van het museum bedroeg 3400, van wie 173 werden toegelaten tegen verminderd tarief. Yoor 1926 waren deze cijfers 3739 en 74. De teruggang in de laatste jaren is wel is waar niet verontrustend, maar trekt toch de aandacht. Het bestuur betreurt ten zeerste het overlijden van Dr. A. E. Kemouchamps, die zich voor het museum bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. Het verslag van den conservator der steenenkamer handelt nader over het werk van den overledene. Inzendingen van voorwerpen uit het museum werden beschik baar gesteld voor de Historische Tentoonstelling te Goes, gehouden 23—30 Juli, en voor de historische afdeeling der Landbouw tentoonstelling te Hulst, gehouden 37 September 1927. Het Genootschap trad in ruilverkeer met de bibliotheek der K.K. Universiteit te Nijmegen. De conservator der Zelandia 111ustrata bericht het vol gende „In het afgeloopen jaar was ik in de gelegenheid de catalogi-

Archief | 1928 | | pagina 7