13 Hoeveelheid deeg, klaar om naar den bakker te worden ge bracht. (Vgl. de Bo). 2. Ik stappen in de buzze en di zatten a, twellef mênschen in. Ik zeie: 't Is ier volle bakt' oor! bamboes. Ook b e m e s. Bezem. bats. Bath is het meest Oostelijk gelegen dorpje in Zuid- Beveland. Een reis daarheen is dus, of liever, was in vroeger dagen, heel ver. Vandaar dat een „Batsche" reize in 't alge meen is gaan beteekeneneen verre reis. Geheel in den Zuid-Westhoek van 't eiland, dus zoo ver mogelijk van Bath verwijderd ligt het dorp „Bosselen" (Borselen). „Over Bats ni Bosselen hm" is dus voor ieder bewoner van het eiland, een omweg maken. Die uitdrukking wordt zoowel in letterlijke als in figuurlijke beteekenis ge bruikt: a Kersin bie je komt om wat te vertellen, kiek, di kom gin end'an. Ie liï'd aaltied over Bats ni Bosselen. f battementen. Luidruchtig spreken en op de tafel slaan, krakeelen, kijven en vechten. An Sóois en Jan bie mekaren bin, dan bin z'an 't battementen di ku je van op an. Je zou 't verdeien. bè: Uitroep van smartelijke verbazing: Wat zê je, me knecht, is je vader zo ziek? Bè zoo, en wat schilt'n? bedêemend. 1. Straks. 2. Nagenoeg. 1. Jaap, hi je mee kuren? (wandelen).Ja, bedêemend,'k mo noh even de verkens voeren. 2. Miene, il is een appel of wat, mè nie te vee, want ze bin bedêemend op. (Zie de Bo: Ik ga er bedeen naar toe. Hij antwoordde zoo bedeenen dat hij niet en wilde), f bedel (nadruk op del). Leune M mè koffie drienken bie de buren en ier lit ze de boel in bedél. Noe mo j'is kieken wat 'n troep. In den steek laten, beduusd. Verslagen, perplex, 't Jongsje aa hlad niks edïn, en di behon s'n vêr op te spelen, afijn, me stiengen d'r alemille beduusd van. beer. Eecaliën. Kwa, me hin in uus, want di ruumt er êen den beer in de buurte.

Archief | 1928 | | pagina 75