IV seering der kaarten voort te zetten; ik bewerkte de portefeuilles Beveland, Tholen en Schouwen, tezamen bevattende ruim 100 stuks. De verzameling werd o. a. geraadpleegd door den heer Kok ten behoeve van de restauratie van het beursgebouw te Ylissingen. In de tentoongestelde prenten kwam dit jaar geen verandering. De aanwinsten bedroegen blijkens het daarvan gehouden register tien; genoemd mogen worden eenige kaarten en teekeningen, be treffende Veere, die werden aangekocht; vier reclameplaten dei- Maatschappij Zeeland, geschonken door den heer J. Mulder te Vlissingen; een stel blauwdrukken van de brug over de Eendracht, geschonken door den burgemeester van Tholen. Op kosten van het Genootschap werd een fotografische reproductie in 16 bladen vervaardigd van de kaart van den rand van het eiland Walcheren, berustend in het museum Plantijn te Antwerpen. Deze kaart, die met eenige niet onbelangrijke afwijkingen, die beletten er een duplikaat in te zien, toch ook veel overeenkomst vertoont met de door den heer De Waard in het Archief 1912 besproken kaart van Arent Janszoon Boom, moet tusschen de jaren 1547 en 1562 zijn vervaardigd. Rammekens, n.l., dat er zich op bevindt, werd in eerstgenoemd jaar gebouwd; de kapel van Brigdamme, die in 1562 werd verwoest, is er nog op geteekend. Blijkens mededeeling van den conservator van het museum Plantijn zou de kaart door H. Cock zijn vervaardigd en sinds 1587 in genoemde verzameling berusten. Zij is voor de topografie van de in de zestiende eeuw zoo belangrijke strook van Veere keurig in vogelvlucht afge beeld tot Vlissingen van uitnemend gewicht. Ik hoop in de gelegenheid te zijn over deze kaart in verband met de mededeeling van den heer De Waard nadere bijzonderheden te kunnen opsporen'". De aanwinsten voor de verzameling van geschied kundige voorwerpen en zeldzaamheden zijn: twee brillen, gedragen door den heer Onderdijk tijdens het beleg van Antwerpen in 1830, geschonken door den heer Tilroe te Middelburg;

Archief | 1928 | | pagina 8