53 ,,Eerstelyck de onrechtvaardige continuatie van d'indracht „tegens den provisioneelen accoorde in den jare 1597 ge- „maeckt, niet tegenstaende verscheyden aansehrijvinge bij „de H.M. Heeren Staten Generael aan het Collegae ter Ad- „miraliteyt van Zeelandt daertegens gedaen, met expresse last, „dat sij niet en souden hebben voort te varen, maer het „voorsz. provisioneel accoort laten in sijn geheel, 't welck zij „ter contrarie U.H.M. bevel rejeoteren sonder in eenige dee- „len U.H.M. te obedieren, maer in het ontrecken van de ge- „rechticheyt, die Hollond competeert, hoe langer hoe onbe- „hoorlycker voortvaren. „Ten tweeden, dat niettegenstaande H.H.M. hebben gelie- „ven met twee distincte brieven aan het College te Middel burg te notifieeren dat men geen novatiën in 't stuck van „de conv. en lie. sonde practiseren, maer dat men alles op „den ouden voet tot naerder redres soude laten gaan, des- „niettegenstaende zijn die van Middelburg soo stout dat sij „particuliere contracten met die van Brabant en Vlaanderen „hebben gemaeckt, blijkende van het nevengaande secreet „Extract." Uit dit extract1), het verder in de consideratiën vermelde 1) Extract uit bet secreet register ten rade der Stadt Middelburg in Zeelandt „Geresumeert sijnde seecker concept op den 25sten dag der maant „Juli lestleden, ibij occasie van geslooten Vreede op de bevorderinge en „advancement van de mutuele commercie tusschen deze Stadt ende de „Steden van Antwerpen, Gent, Brugge, Rijssel, mitsgaders andere plaetsen „in Brabandt en Vlaanderen gemaect, daer bij provisionelyck was ge- .arresteert, voor weinig tijdts en dat tot anders bij' de Heeren Staten „General soude wesen geordonneerd dat van alle waren en coopman- „sc'happen, van de voorsz. steden herwaerts comende of te van hier der- „waerts gaende, soude werden gerestitueert 't geene in de respective vloo- „ten voor Lille, op 't Sas van Gendt, ende 't Zwijn over 't regt der „licenten soude werden betaelt, mits blijckende van 't passeeren der voorsz. „waren ende van de betalinge deur over gediaen, oock personeele cautie „gestelt sijnde voor de betalinge vant geen hier naer in gevalle de gemelte „rivieren of te zeegaten niet 't eenenmaal ontlast op deselve tot bezwa- „ringe bij Haar Hoogh. Mog. soude worden gestelt. „Bij welck concept en de provisioneel accoord de Traficquanten haar „niet vernoegende, nemaer becommeringe over de onsekere betalinge bij ,heur luiden hiernaar te doen schijnen op te nemen, is van nieuwen goed gevonden ende geresolveert dat men de gedachte trafiquanten sal „res- „titueeren ende vergoeden al 't geen in de Vlote voor Lille vóór se op „het Sas van Gent ende tot Sluys over 't regt der Licenten meer bij de „se'lve sal werden betaalt als de moderatie en de lijste van inkomende

Archief | 1929 | | pagina 123