120 ten einde een helder licht te doen vallen op den aard van den tegenstand, waartegen Westhovius te strijden had. In een later stadium der zaak diende de kerkeraad te Dor drecht een klacht in bij de Classis te Brielle. Hendrick de Meyer zou voor het overbrengen van den brief als bode fun- geeren hij kon dan tevens als pleitbezorger voor de belangen zijner zuster optreden. In de notulen nu van de vergadering, waarin dit schrijven behandeld werd, vinden wij de volgende aanteekening „En sal door een beleefde brief den E. kerkenraad van Dordrecht een Copye van dit geresolveerde werden toegesonden met een nevensgaande versouk, dat indien haar E. aan dese vergaderinge yets heeft te notifice ren, sulx door een beleefder en bescheydener bode, als dese geweest is, te willen doen". Ook een brief van een der ouderlingen te Hekelingen aan Hendrick de Meyer, toevallig bewaard, spreekt boekdeelen. Dit schrijven was van den volgenden inhoud „Sr. Heynderick de Meyer, Saluit, ick hebbe UI. twee aparte aenschrivens ontfan- gen, waeruyt gij eenigh bedencken schijnt te geven ofte ick de papieren van U aen mijn overgelevert onder mijn sochte te houden, maer neen, houdt U verseeckert dat ik deselve over een tijt al aen de kerckenraet vol gens UI. begeren gecommuniceert hebbe ende oock do. Westhovius vertoont hebbe neffens de kerckenraet, ende dat UI. ons gelieft voor te schrijven, waervoor wij do. Westhovius sullen verclaren indien hij sijn be loofde troubelofte niet en comt te bevorderen, dunckt mijn niet noodigh om van UI. daer van geïnstrueert te werden voorders versouck ick dat gij aen mijn party- ckelier niet meer en gelieft te schrijven, want ick de brieven over die saeck in mijn partyckelier niet meer sal bantwoorden, eyndigende Gode in bescherminge bevolen. w.g.A. CLAESSE GOUTSWAERT. Hekelinge desen 31 January 1674. Discreete Sr. Heynderick de Meyer cooperslager bij de lombaerdbrugh in de Kerckstraedt te Dorderecht". Het voorgaande is zeker alleszins voldoende om ons een

Archief | 1929 | | pagina 190