XVII op vroegere standplaatsen reeds belangrijk ma teriaal verzamelde. No. 1339. Buikige Jacobakan met lichtbruin glazuur, hoog 22 cM., een oor hals beschadigd. Gevonden in het verdronken Nieuwlande. Geschenk van den heer L. van Breen te Goes. No. 1338A. Buikig Jaeobakannetje met donkerbruin gla zuur, hoog 17 cM. heeft twee symmetrische ooren gehad, waarvan een afgebroken is. Vind plaats niet vermeld. Geschenk van den heer J. A. Wilton van Reede te Goes. No. 1338B. Bruin verglaasd kannetje van steengoed met platten bodem, hoog 11 cM. oor afgebroken. Vindplaats niet medegedeeld. Geschenk als voren. Uit Noord-Beveland: No. 1368. Melapodium van een paard, aan een zijde glad geslepen om het als glis of schaats te gebruiken. Gevonden in Wanteskuipe. Geschenk van den heer L. G. Gelderman, arts te Kortgene. No. 1369. Koperen voorwerp. Vindplaats en geschenk als voren. No. 1342. Drie ruitvormige glasruitjes, gevonden te midden van een strook vergaan hout bij het fundament in Wanteskuipe (Vgl. Archief 1925 p. II v.), benevens een aantal bodems en ooren van aarde werk uit Wanteskuipe. Geschenk van den heer L. P. Maas, arts te Colijnsplaat. Al deze voorwerpen zijn wederom nuttige gege vens om aard en ouderdom van het gebouw ter plaatse te bepalen. Ik hoop een afzonderlijke vitrine van deze vindplaats in te richten. Scherven van de plaats, waar eertijds Emelisse gelegen heeft. Geschenk als voren. Uit Schouwen: No. 1341, Romeinsche unster, zie boven. Laat-Germaansche scherven uit de duinen van Westenschouwen. Twee ronde netverzwaringen of spinsteenen, aan gespoeld aan het strand van Westenschouwen. Twee fragmenten van aanzetsteenen, vindplaats als voren.

Archief | 1929 | | pagina 31