XXII lend is het, dat onder de Nederlandsche geene leeuwendaal ders aanwezig zijn, die in Rusland voor minderwaardig golden en in de tariefboeken dan ook lager stonden gesteld. Hieronder volgt de lijst der aangeworven stukken, waarvan een deel reeds in November is ter tafel gebracht. A. Penningen. 1. 1509. Schutterspenning van de Handboogschutterij te Antwerpen. Op naam van Joos de la Flie oude deken. Dirks. Essai d'une monographie des médailles et mé- reaux des corporations armées des Pays-Bas, no. 26. Aangekocht Roodkoper 2. 1772. Prijspenning, oudste type, van het Zeeuwsch Genootschap te Vlissingen. Op naam van Josephus Pap de Fagazas Tin. Geschenk van N.N. 3. 1817. Opening van de nieuwe haven te Mid delburg Tin. Geschenk van den heer L. van Breen, te Goes. 4. 1863. Insigne met strik, gedragen bij het feest der herdenking van de 50-jarige onafhankelijk heid van Nederland Compositie. Geschenk van den heer L. T. Wilhelmy van Hasselt. 5. 1923. 25-jarige regeering van Koningin Wil- helmina. Ontwerp van J. C. Wienecke. Met oog Geelkoper. 6. 1924 Oranjekarton, waarop het Zeeuwsche wapen met op een lint Luctor-et-Emergo. On deraan Zeeuwsche Huldebetooging op 6 Aug. '24, no. 119Papier. Nos. 5 en 6 Geschenk van den heer H. den Engelsman te Middelburg. 7. 1928. 25-jarig bestaan van de De Ruyter- school te Vlissingen Brons. Geschenk van het bestuur der Vereendging „Zeevaartschool", te Vlissingen. 8. 1929. Gedenkpenning, geslagen ter eere van het 50-jarig zijn in Nederland van de Koningin- Moeder Brons. Ontwerp van Jac. J. van Goor. Aangekocht.

Archief | 1929 | | pagina 36