XXVI dronken land van Zuid-Beveland, dwars uit den wal voor het haventje van den St. Pieterspolder. Hier vindt men, naar -ook de heer J. M. de Nooyer mij mededeelt, overblijfselen van een kerk en dorp (Tolsende?). Geschenk van den heer H. J. Ringelberg te Rotterdam. Lengte 16,0, Breedte 14,1 dus hyperbrachycephaal. No. 1355. Vier pijpjes van gebakken aarde, zooals 40 a 50 jaar geleden bij de oestercultuur in Zeeland gebruikt zouden zijn. Geschenk van den heer J. Karelse Azn. te Wemeldinge. De volgende aanwinsten zijn van belang voor de geschie denis der huisdieren in Zeeland. Een verzameling beenderen en kiezen uit een laat-Germaan- .schen afvalhoop in de duinen van Westen-Schouwen. Geschenk van den heer J. A. Hubregtse te Burgh. No. 1356. Schedel 'van een Hond, gevonden nabij den voor noemden afvalhoop, doch op iets hoog er niveau en waar schijnlijk uit lateren (Frankischen?) tijd. Geschenk als voren. No. 1357. Onderkaak van een Schaap uit Frankische nederzetting te Burgh. Geschenk als voren. No. 1353. Fragment van den schedél van een Zoogdier uit de klei aan het strand buiten Berkenbosch te Oostkappel. Geschenk van den heer G. Schoenenboom aldaar. No. 1354. Fragment als voren, gevonden bij graafwerk Lange del ft B. 149/150 te Middelburg. Geschenk van de Firma de Jager aldaar. No. 1364. Juli 1928 bracht de heer Chr. Romijn te Dom burg mij een kleine Hydromedusa, gevonden in zeewater aan de buitenzijde van den Westkappelschen Dijk; bij determina tie met Broch, 1928, in „Tierwelt der Nord- und Ostsee" en Hartlaub, 1913, in „Nordisches Plankton" bleek het te zijn: Leuckartiara octona Fleming. Het exemplaar heeft slechts 8 volledige tentakels en is dus een jong stadium; de hoogte Bedraagt 8 mM. (zonder de tentakels), waarvan de „punt muts" „Scheitelaufsatz"3 mM. meet. Het was juist 160 jaar geleden, dat Martinus Slabber te Goes, „lid van het Vlissingsch Genootschap ter bevordering van nuttige Kunsten en Wetenschappen", dit kwalletje (in een nog jonger sta dium) in de Zeeuwsche wateren had ontdekt en onder den naam „gladde Beroë" duidelijk beschreven en afgebeeld had

Archief | 1929 | | pagina 40