Ill te doen dienen bij de voorgenomen restauratie van het graf, had het bestuur geen bezwaar tegen inwilliging van dat ver zoek. In November 1924 werd de grafsteen weggehaald en vier jaar later, m December 1928, had de bijzetting van het gebeente in de kerk plaats. Het bestuur, dat zoo nauw bij deze zaak betrokken is geweest, heeft echter geene uitnoodi- ging ontvangen om bij de plechtigheid tegenwoordig te zijn, en moest het feit met de bijzonderheden uit 'de dagbladen vernemen. Het ruilverkeer onderging eenige uitbreiding en talrijke ver zoeken om inlichting over zeer uiteenloopende onderwerpen werden, zooals gewoonlijk, door het secretariaat beantwoord. Op den 70en verjaardag en bij het jubileum van H. M. de Koningin-Moeder, Beschermvrouw van het genootschap, bood het bestuur gelukwenschen aan en hetzelfde geschiedde toen in het voorjaar 1928 de heer W. J. Sprenger te Middelburg eene halve eeuw directeur van het genootschap was. Eene excursie naar Zieriksee kon niet doorgaan wegens te weinig deelneming. In het afgeloopen jaar ontvielen aan het genootschap door den dood den leden die heeren J. H. Deibei, Mr. A. J. F. Fokker van Craijestein van Rengerskerke, Dr. H. R. Folmer, Prof. Dr. F. J. L. Kramer, Ir. J. A. Lamibrecbtsen, Dr. W. P. H. van den Driessen Mareeuw en G. Nijk. De Algemeene Vergadering van 1928 benoemde 30 nieuwe leden, die zonder uitzondering de benoeming aanvaardden. Het Genootschap telt 2 eereleden, 51 directeuren en 620 leden, van wie 102 te Middelburg zijn gevestigd; de cijfers van het voorgaande jaar waren 2, 54, 603 en 103. De Algemeene Vergadering had plaats den 18 April 1928. De plaats .van Dr. J. A. Vollgraff in het bestuur werd in genomen door den heer W. Berdenis van Berlekom, met wien de heer A. F. L. Troll als no. 2 op de voordracht was geplaatst. De vergadering keurde de rekening over 1927 goed; zij sloot met een totaal in ontvangsten van 6640.75, in uitgaaf van 6544.143/2, dus met een goed slot van 96.60]/^. De heer H. J. G. Hartman hield eene lezing, getiteld De stoombootdienst der provincie Zeeland.

Archief | 1929 | | pagina 7