V bestaat onveranderd uit de heeren H. J. G. Hartman, voor zitter, Kreune secretaris-penningmeester, Dr. W. S. linger en A. van der Weijde. Het aantal betalende bezoekers van het museum is weer wat toegenomen en bedroeg 3786, van wie 41 toegang kregen tegen verminderd tarief. Voor 1927 bedroe gen de cijfers 3400 en 173. De concierge Schoolmeester had in April 1928 25 jaar zijne betrekking met succes vervuld. Het bestuur heeft hem bij die gelegenheid gecomplimenteerd onder aanbieding van een ge schenk. Eervol ontslag werd op zijn verzoek verleend aan den hulp- concierge Cremers, in wiens plaats J. van de Vijver trad. De bekers van St. Maartensdijk zijn uitgeleend voor de tentoonstelling van Nederlandsche Kunst te Londen en van zilverwerk te Amsterdam. Ruilverkeer werd aangeknoopt met het Museum voor Provincie en Stad Groningen, te Groningen, het Biolo- gisch-Archeologisch Instituut der Rijksuniversiteit te Gro ningen, de Koninklijke Bibliotheek te Brussel, het Musée Polonais d' Histoi're naturelle, te Warschau en de San Diego Society of natural history, te San Diego (Cal.). Het verslag van den conservator der Zei and ia 111 u- strata luidt aldus ,,In het afgeloopen jaar zette ik de catalogiseering der kaarten voortbewerkt werden de doozen betreffende Zeeuwsoh-Vlaanderen. De beschrijving van de in den cata logus Lantsheer en de vervolgen opgenomen kaarten is hier mede voltooid; thans rest nog de bewerking van de sinds 1905 verworven kaarten, waarmede ik in 1929 gereed hoop te komen, om daarna tot het ineenzetten van den nieuwen cata logus over te kunnen gaan. De aanwinsten waren weinig talrijk en niet zeer belangrijk. Aangekocht werden twee teekeningen van' Nieuwenhoven door Verrijk. De heer J. Kreune schonk een door hem vervaar digde eop'ie van een teelkening van Barbistein onder Hein- kenszand, dateerende uit de eerste helft der 19e eeuw. Van enkele Zeeuwsche personen uit vroeger en later tijd werden fotografische portretten (of zoodanige reproducties) verwor-

Archief | 1929 | | pagina 9