VI twee ruitjes met jaartallen 1817 en 1875, afkomstig uit de voormalige werkplaats der firma Jolmers te Middelburg, geschonken door de directie der Uitrite Works aldaar; wapenborden van koning Philips II van Spanje en de heer lijkheid Poortvliet, geschonken door den heer .1. M. Droogendijk te Rotterdam, die deze borden reeds eerder in bruikleen had afgestaan; verzameling herinneringen aan het 25-jarig regeerings-jubileum van H. M. de Koningin in 1924, geschonken door den heer J. A. Wilton van Reede te Goes. Daarentegen werd een stoel, in 1888 in bruikleen ontvangen van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk te Goes, gerestaureerd en aan dat bestuur teruggegeven, met een fragment van een anderen stoel. De conservator van de steen en kamer deelt mede: „De inrichting van de zaal is slechts weinig veranderd. Yoor het archief der afdeeling zijn drie plattegronden van de dames M. G. A. en A. M. de Man ten geschenke ontvangen: Domburg en Oostkappel met de historische overblijfselen op het strand, del. ,T. C. P(rederiks) 1866. Vloer van een oude woning op het strand vlak voor Domburg, zichtbaar geworden in Augustus 1908; del. E. D. van den Broecke. Begraafplaats op liet strand buiten Berkenbosch tusschen de paalhoofden 51 en 52, waar de in het Museum aanwezige kist- bodems (Archief 1922 p. XV en 1924 p. X) uitgegraven zijn; del. N. Schoolmeester. De overige aanwinsten, waarvan de lijst hier volgt, bestonden hoofdzakelijk uit aardewerk van omstreeks 1500 en later. Den heer J. M. de Nooijer, die zijn woonplaats Oostdijk-Krabben- dijke verliet, zij hier dank gebracht voor het vele, dat hij in weinige jaren door waarnemen en verzamelen bijdroeg tot de kennis van Oostelijk Zuid-Beveland met het verdronken land. Wij doen een beroep op anderen in die streek, dat zij ons hunne medewerking willen verleenen.

Archief | 1930 | | pagina 10