48 Helsche practijcke. 920. Sus, wat sie ick, onbeijt onsen heere vercooren. Eas, duijcke, duijcke! Laet ons .schnijlende hooren! Stathouwer. Ghelijck olije int vier den brandt noch vergroot Ende den wijn meer verheught een wellustich hoot, 4) Soo vermeerdert mijn liefde doort lieffelijck pleghen 925. Van mijn soete minne; Want sedert dat ick kuste tmondeken roodt Ende de vruchten pluckte van haren schoot, Sichtent 2) ben ick tot haer al meer geneghen Dan van den beginne. 930. Noijt en ist gehoort, dat der lieffden godinne, Sulck vier sondt inne therte van ijemandt. Ick hoopte boete van lust in mijnen zinne Te crijghen maer winne voor slissen 3) grooten brandt. Amnon, 4) nae de daet met Thamer 4) faijljant, 935. Vont hem geblust; oock Jason en Hercles mede, Maer ick en vinde geen versadinge vandt Gebruijcken der liefste in herte of verstandt Ende volgende de belofte, die ick haer corts dede, Soo moet ick mij sonder haer houden wel tevrede, 940. Doort genieten van haren echten man, vercoren Daer sorge ick voren. Helsche practijcke. Al ist belooft, ten is niet gesworen. Ba! achtet verloren ist u maer berouwen. Scha n del ij cke lust. Souden de vrijers haer beloften al houwen, 945. Men soude wonder aenschouwen suijt ende oost. 1) Hoot ijs Zeeuwsch ea Westvlaamsch voor hoofd. In 't MIddelned. gebruikte men hoot. Zie Bredero, Spaansche Brabander. 2) Sichtent sedert. 3) Slissen blusschen. Zie ook Cats' Selfstrijt: Een brant, die eerst begint, wort lichtelijck geslist. 4) Amnon en Thamar: Zie 2 Samuël 13. De Stadhouder oordeelt dus zelf over Amnons daad niet vleiend. Zie ook: Cats' Vrijster.

Archief | 1930 | | pagina 110