IX opening S1/^9 c.M. Gevonden op het verdronken land. Leg. J. Sandee te Yerseke. Aangekocht. No. 1403. Pot, met drie schelpvormige pootjes. Donkergrijze aarde, onverglaasd. Hoogte 24 c.M., grootste omtrek 92 c.M., diameter opening 12 c.M. Eertijds gevonden te Heinkenszand. Ded. J. A. van Doorninck te Middelburg. No. 1407. a. Geribd spinsteentje. Zwarte aarde, onverglaasd. No. 1407. b en c. Geribde spinsteentjes, verglaasd steengoed. No. 1408. Drie pijpaarden beeldjes zonder hoofd. Of de hoofden in den beeldenstorm opzettelijk afgeslagen zijn, dan wel toevallig ontbreken, doordat de hals het breek baarste deel is, valt moeilijk uit te maken. Het is een feit, dat kerkelijke beelden vaak gevonden worden met geschonden aangezicht of zonder hoofd, terwijl ook losse hoofden dikwijls voorkomen; in het Museum ziet men verschillende voorbeelden hiervan. a. Naakt mansfiguur, die een onherkenbaar voorwerp met beide handen voor de borst houdt. Plat voetstuk met spoor van groen glazuur. Hoogte 8 c.M. b. Maria met Kind. Het Christuskind met appel in de linkerhand is ongeschonden. In het voetstuk een opening om het beeldje op een stok te kunnen steken Hoogte 9% c.M. c. Maria met Kind. Het Kind, zittend op de voor de rechterborst samengevouwen handen van de Moeder, had de armen om den hals van de Moeder heen geslagen Moeder en Kind missen beiden het hoofd. Voetstuk als voren. Hoogte 9 c.M. Eragmenten van dergelijke pijpaarden beeldjes zijn onlangs van het nieuwe kerkhof bij den steenen vuurtoren te Westkapelle verzameld door den heer K. van Rooi jen Wzn. aldaar. No. 1409. Fragment van een bord van Noord-Nederlandsche

Archief | 1930 | | pagina 13