X majolica. Geelroode aarde. Voorzijde vuilwit tinglazuur versierd met blauwe strepen en oranje lijnen en stippen. Achterzijde vuilwit tinglazuur. No. 1410. Randfragment van een bord. lloode aarde. Voorzijde met loodglazuur en gele engobe (deklaag), waarin Gotische letters in sgraffito (de diepliggende letters komen dus rood op gelen grond uit). Aan de buiten zijde slechts sporen van loodglazuur. Buitenrand met loodglazuur en engobe. No. 1411. Bronzen speld, lang 7 c.M. Koperen ringen, diameter 4 c.M. Koperen gespen. No. 14071411. Gevonden op het verdronken land. Leg. I. Sandee. Aangekocht. Randfragment van een bord, Roode aarde. Voorzijde met loodglazuur en gele engobe, waarin lijnfiguren en Gotische letters MEAIENT (O MORI) in sgraffito. Opstaande buitenrand met sporen van loodglazuur. Achterzijde onverglaasd. Vindplaats verdronken Nieuw- lande. Leg. et ded. J. M. de Nooyer te Renesse. Vier geribde spinsteentjes van verglaasd steengoed. Vindplaats als voren. Leg. et ded. als voren. Een verzameling fragmenten van aardewerk van het verdronken Nieuwlande. Leg. et ded. als voren. Twee fragmenten van een beschilderde ruit, gevonden bij de fundamenten van de kerk te Nieuwlande. Leg. et ded. Mevr. Hondelink te Utrecht". Het verslag van de conservatrice der ouderwetse he kamel en de Zeeuwsche kleed er drachten luidt: „In mijn eerste jaarverslag als conservatrice meld ik gaarne enkele aanwinsten, van welke één zeer belangrijk mag genoemd worden. Door bemiddeling der Commissie voor Zeeuwsche Eolklore en met medewerking van Jkvr. S. Collot d'Escury te Kloosterzande werd namelijk de verzameling kleederdrachten verrijkt met eeh No. 1412. No. 1413. Z. n. No. 1386.

Archief | 1930 | | pagina 14