teert is bij Jonckheer Lieven van Kats, alsdoen Ambagtsheer van «Gravenpolder, ovennijts datse ganschelick ende geheel onder de voet ende te mijne geraeckt was deur den troubelen tiden verdonckert maar wij sublijanten hebben voortaan onse Edele Ambachsheeren met alder eversasie liunder eerbiedijnge het gijlde van Retoriek in voerleden tiden de corbasie en de permijssasie gehat hebbende alle jaare een vertel terwe van de mole ende nu met desen trubelatien tidt geheel verduisterdt gebleven is denzelven sak terwe jegens het gijlde van retoriek te laten genieten ende profeteeren, daeromine sijn wij sublijanten seer reverentelick su- blijseerende om u Edele Ambaclitsheeren sijn grasie x) op desen te stellen met apostille. Al hetgene ons heerwaardige Ambaclits heeren wijlt verleenen een lank voorspoedigh leven en een zaligh heijnde. 2 artikel. Aen mijn Edel voorsienigb heer Jonckheer Jheven van Kats, ambagtsheere der prochij en heerlickheijdt van Scravenpolder, vertoonende en geven met aider reverentie en eerbiedinge te kennen Job Cornelise, Hubreght Janse, Gornelis Pietersen Koek, Gornelis Fransen, Jan Danijelsen, als liefhebbers ende bemijnders van de Edele Konste van Retoriek, uwe gedienstige ingesetene ende prochijaantens, hoedat de voorschreven Konste van Retoriek bijnnen dese proehije over boude tiden namentlick voor den troubelen heerlick gebruijekt ende geexereert is geweest tot ver- sieringe der prochij ende tot leeringe ende stigtinge van jonge persoonen, die dezelve waren gebruijkende en useerende ende nu Godt betert deur den voorgaanden troebelen gantsch ende ge- heelijck onder de voet en ten ruijwijne geraeckt is geweest, niet alleennelick in dese prochij maar in meer omliggende prochijen, daarse aireede wederomme heerlick werden opgeregt ende ge- 1) In dat van 1734: singnature.

Archief | 1930 | | pagina 155