98 te mogen bringen sonder consent van den prinse, op de boete van vijf schell. Het 0 artickel van fileijndigh spreeken. Item en zal niemandt wije hij zij ter eeniger tijdt op de kaamer eenige onkuijsheijdt spreeken ofte achterklap ofte iemandt zijn faame nemen ofte onheere van vrouwen spreeken, op de boete van een groote soo dickwijls als men hem contreleuren magh, maar soo iemandt den handeren schoffierlick toe komt te spreeken in grammen moede oft heenigh verschijl maackt in prodijsie van sijne broeders, die sal verbeuren 5 sch. tot repa ratie van den kaamer eiide nogh staan tot sonderlinge corectie van prinse ende dekens om die te kastijden ofte regeeren 2), uijt den geselschappen verstooten, naar gelegenheijdt der mijsdaadt. Het 11 capittel van correctie. Item soo sullen prinse ende dekens der kamer voorschreven twee ofte driemaal bijnnen den jaare recht houden bijnnen der kaamer om te ondersoecken ofter daar eenigh diskoort waare tusschen de gijldebroeders ofte eenigh excessen, om die te reme- deeren en koregeeren naar gelegentheijdt der saken tot soo nauwen tidt alst henlieden gelieven zal. Het 12 artickel van het speelen. Item zullen de kaamerbroeders gehouden zijn op haren feest- dagh te speelen een spel van sijnnen 3) presendt als esbademendt ofte kluchter, sulks als den prijuse ordonneeren sal. Yoorts wanneer den prinse bovendien eenijge speelen uijtgeeft, sal hij deselve senden bij de boode en teekenen daarop den dagh van speelen en offer iemandt waare, die dese niet henveerden 4) en wijlde 1) In dat van 1784 staatpreiuditie. 2) Royeeren? 3) In 5t afschrift van 1792 staatEen spel van binnen 4) Aanvaarden.

Archief | 1930 | | pagina 160