103 delick te regeeren tot haren profitt.e zoo ick best kan of magh bij mijnder trouwen en eere. In Godtsname Amen. Het 27 artickel. De dekens sullen beloften doen in deser manier als vooren. Item zoo zal de boode tegens de geheele Confrérie beloften doen gelick als hiernaer volgt. Ick N geloove als bode bij mijnder trouwe en heere voor prinse ende dekens en gemeene gesellen wel ende getroulick te dienen naar harlieden beveelen wel te doen en behulpigh te weesen, het secreet te heelen in alder manieren als goede en ge trouwe boede en dienaar toebehoort. In Godts liaarne Amen. Het 28 artickel. Item soo zal elck gildebroeder zal tot sijne trouw beloften doen han l) den prinsen handt in deser manieren. Ick N geloove als goedtwijlligh mens bij mijnder trouwe en heere voor prinse ende dekens en gemeene gesellen alle artikelen deser prevelesien wel ende deughdelick te onderhouwen ofte ten mijnsten mij opgeeven ter correcsie van prinse ende dekens alsoo diclcwils als ick mijsbrucke ofte mijsdoen, zonder argh of list als persoone van trouwe en heere. In Godts naame Amen. Iiet 29 artickel met deught verwijnende. Wanneer dat eenige gildebroeder komt te trouwen in desen Kaamer, die zal schuldigh weesen te geven een half 2) vat bier ofte tien 3) schellingen daarvooren, dat hem believen zal. Het 30 artickel. 4) Van apsendt svjnden Kaamers broeders. Ytem als den prinse doet vergaren de kaamerbroeders, soo zal 1) Aan. 2) In dat van 1792 kwart. 3) In dat van 1792 vijf. 4) Dit art. ontbreekt in het reglement van 1792.

Archief | 1930 | | pagina 165