173 over daarin anders zouden hebben gedisponeerd, mits slechts voor de genoemde doeleinden 2e. dat rekening en verantwoording zou geschieden „daer ende alsoo des gewoonlyck es", waarbij evenwel supplianten bij gecom mitteerden mede aanwezig zouden mogen zijn; 3e. dat men alvorens rectificatie van het verrichte te erlangen eerst zooveel doenlijk een staat van de gehouden administratie zou overleveren, om dezelve gezien daarop te ordineeren. Daarenboven schijnt men omstreeks dienzelfden tijd doch in elk geval na het tot stand komen der pacificatie van Gent (8 November 1576) den prins toestemming verzocht te hebben om zich door niet-betaling der renten ten laste der domeinen gedurende zekeren tijd uit den nood te mogen redden: de anders daaraan bestede gelden zouden toch immers slechts tot het be houd der hypotheek der rentetrekkers zelve worden aangewend Zijnerzijds heeft nu zooals te begrijpen is ook de rentmeester Jacop Campe gewensclit eensdeels van zijne verantwoording ont slagen te raken en anderdeels te weten hoe zich in dezen strijd van belangen te gedragen, waarom hij zich tot Gouverneur en Raden van Zeeland heeft willen wenden met verzoek auditeurs te willen aanwijzen, voor wie hij over zijne administratie over de jaren 15711577 rekening en verantwoording zou kunnen doen. Hierop verzocht weer het stadsbestuur van dit 's rentmeesters voornemen kennis gekregen hebbende aan genoemd college om zelve tot die auditie gemachtigd te worden, op welk verzoek bij apostille van 4 Maart 1578 gunstig werd beschikt, krachtens welke toestemming dit bestuur dan ook den 21en November daaraan 1) Ongedateerd request aanwezig te Vere. Volgens dit stuk bedroeg het geheele inkomen der domeinen over 1575 slechts 1175 £-16 sch. gr. Vis., waartegenover een bedrag aan uitgaven stond van 1498 19 sch. Vis aan renten; 110 Vis aan reparatiën; en nog 318 3 sch. 8 gr. aan gages en buitengewone uitgaven.

Archief | 1930 | | pagina 235