188 mitter duwaire van mynre huysvrouwe jegenwoirdicli van iiijM vrancken tsiairs tot xviij skivers tstuck, maken in ponden van xl grote gerekent iijMvj° In kennisse ende getuge van desen overgegeven denombremente ende ver- claringe voirscr. so heb ick mynen zegel hieran gehangen up ten XX dach van Meye in 't jair duyst GCCC zes ende tseventich. Ic Bruninck van Bouschuysen certifiere ende make kond enen iegeliken wyent behoirt, dat ick min en lieven heere van der Veere van deze zijnen jegenwoirdigen brieve van denombremente ge geven hebbe myn brief van recepisse, dairaf die teneur van woorde te woorde hiernae volgende is: Ic Bruninck van Buschuysen, raid myns geduchts ende souverains heeren's hertogen van Bourgoingne, bewairer van zynre tresorie ende registren van Hollant, Zeelant ende Vrieslant, doen cond allen luyden, dat myn lieve heere die grave van (irantpre ende van Bouchain, heere van der Yere ende van Zandenbuerch, etc., my up ten dach van huyden tot myns voirs. geduchts heeren behoef overgelevert heeft eenen openen, wthangenden, bezegelden brief van denombremente mit zynen zegele bezegelt, dairinne verclairt ende gespecificeert staet dit denombrement van alien zynen leengoeden, die hy zeyt te leen houden van mynen voirs. geduchten heere als grave van Hollant ende van Zelant, heere van Yrieslant ende van Yoorne, om derselven brief by my besteet te zijn in die tresorie van Hollant, dair men gelycke brieven gewoenlicken is te besteden, welken brief ick sonder enige behalinge of prejudice van yemandt ontfangen hebbe ende sonder oick enichsins wt die oude brieven te treden wairt dat die oude brieven ende 't denombrement voirs. nyet en accordeerden sonder argenlist, van welken voirs. brieve van denombremente die teneur hierboven van woirde te woirde gescreven staet. Des te getuge zoe heb ick Bruninck voirs. myn handteyken hieronder gestelt up ten dach ende in 't jaer voirseyt. BUSCHUIJSEN.

Archief | 1930 | | pagina 250