BIJLAGE III. (Zie biz. 162 noot 2.) Overeenkomst van scheiding en deeling der nalatenschap van Philips van Bourgondië, in leven heer van Bermen,opgemaakt te Mechelen 30 Januari 1501. Phelips bij der gracie Gods eertsbertogbe van Oistenrijck, her- toghe van Bourgoingnen, van Lotrijcke, van Brabant, van Steyr, van Karinten, van Grain, van Limborch, van Lucemborch ende van Ghelder, grave van Habsbourg, van Ylaendren van Tyrol, van Artois, van Bourgoingnen, paltsgrave ende van Henegouwe, lant- grave van Elsas, marcgrave van Burgauw ende des lleilicx llycx, van Hollandt, van Zeellandt, van Phirt, van-Kiburg, van Namen ende van Zutpnen, grave ende lieere van Vriesland, upter Windismarch, van Portenauw, van Salins ende van Mechelen. Allen dengenen, die desen lettren zullen zien saluit. Alzoe up ten dach van huyden datum van desen zyn gecomen ende gecompareert in buere persoenen voir ons ende onsen harden lieven ende trauwen ridder ende cancellier de lieere van Maigny ende die andere lieden van onsen groeten rade te wetene vrouwe Anna van Bourgoingnen, vrauwe dougiere van Ravestain, onser iiichte, voir liaer, ende oick haer sterck makende ende vervangende ten saicke ende stucke dairvan liiernae mencie af gemaict wordt, onsen lieven ende ge- trauwen ridder van onser ordene raed ende eerste camerlinck lieere Jan, heere van Bergen up ten Zoom, ende Jan leJolyals procureur ende macht hebbende als dat duechdelick gebleken es van onsen lieven ende getrauwen neve heer Anthuenis, groete bas- taert van Bourgoingen, grave van der Roche in Ardenne, alle in den name ende als voichden ende oic toesienders van onsen beminden Adolpli van Bourgoingnen, zoene beneden zyn jaeren wesende van wylen heere Philips van Bourgoingnen, in zijnen leven heere van Beveren, ende vrauwe Anna van Borssele, vrauwe van der Vere, ende voirt als testainenteurs desselfs wylen heere van Beveren ter eenre zijde ende jonclieere Lodewyck van Montfort,

Archief | 1930 | | pagina 251