190 heere van der Vere, als mambour ende getrauwet hebbende de voirs. vrauwe Anna van Borssele, vrauvve van der Vere, voir hem selven -ende oic haer vervangende als haer man ende kerkelick voocht tot desen, aen d'andere ende hebben verclairt, gethoendt ende bekend t, hoe dat omme pays, mynne, vrede ende eendrachicheit te voeden ende te onderhouden, sonderlinge omme te scuwen ende te nederleggen de groete ende zware questien, processen ende ge schillen als apparand ende upwege ware te rijsen ende up te staen tusschen den voirn. partien in de name en de qualiteyt als voeren ter cause van den acten, contracten, cessien, overghiften, renun- ciacien, constitucien ende transpoerten als de voirs. vrauwe Anna van Borssele, vrauwe van der Vere, gedaen mach hebben tot proffyte van den voirs. Adolph haren zoene oft anderen, welcke acten, contracten, cessien, overghiften, renunciacien, constitucien ende transpoerten met zekere condempnacien daernaer gevolget d'eene der zelver partien sustineren wouden van weerdde wesende ende d'andere van onweerdde te wesen, nair vele ende diversche vergaderingen, spraken ende communicacien dairup geliadt ende gehouden eerst binnen onser stede van Bruessel, dairnair binnen deser onser stede ende dat eerst bij goeden onderwijsen ende tusschenspreken van vele goede heeren, die zeere lief ende in goeder werdden gehadt hebben den voirn. wijlen heere van Beveren, oick lief ende in weerde hebben 't huys van der Yere ende vele van hemlieden magen ende alle goede vrienden zyn van beyde den partien ende die oic zeere begeerende zyn pays ende goede vrientschap tusschen den selven partien te bliven ende geonder- houden te werden, te wetene bij tusschenspreken ende onderwijs van onsen harde lieven ende wel getrauwen neve heere Englebert, grave van Nassou ende van Vianden, onsen stedehouder generael, die voirs. heer van Maigny, onse cancellier, heer Willem van Croy, heere van Chieuvres, heer Heindric van Wittam, heer van Berssel, oic ridder van onser ordene, onsen raed ende eerste camer- linck van onsen lieven ende beminden zoene, die hertoge van Luxembourg, heere Jan, heere tot Montfort, joncheere Robrecht

Archief | 1930 | | pagina 252