195 zoverre alst hem in de name en de qualiteiten als boven angaet ende raect hebben in onse jegewoirdicheit beloeft ende beloefden bij desen onder eer ende eed te volcommen, tach ter volgen, tonder- houden ende te doen onderhouden alle de saicken, poincten ende articlen boven geincorporeert ende gespeciffiert ende elck van dien bysondere sonder dair jegens te doene noch gedoegen gedaen te wesen directelick oft- indirectelick in eeniger manieren. Ons versouckende dairom deselve partien ende elck van hem in de namen ende qualit-eit voirn. int achtervolgen volcommen ende onderhouden van al (tguent) hiervoeren verhaelt ende voirscreven es by ons gecondempneert te wesen up heerlicke ende reale execucie. Doen te weten dat wij gehoirt hebbende in onsen voirs. groeten Raed 't versouckende begeerte van (den voirs.) partien hebben denselven ende elck van hemlieden in den name ende qualiteit als voeren tot hoerlieder voirs. versoucke ende by hueren consente gecondempneert ende condempneren bij desen te vol commen ende onderhouden (tvoirscr.) vriendelick appointement ende elck point ende article van dien hierboven geinsereert naar zijne voorme ende inhouden up heerlicke ende reale execucie behouden in al onse rechten ende hoocheyt. Des toirconden zo hebben wy onsen zegel hieran doen hangen. Gegeven in onser voirs. stadt van Mechelen den XXXen dach van der maent van Januario in 't jaer ons heeren duyst vyff hondert ende een. Op de vouw staat By mynen heere den ertshertoge Ter relacien van den Rade. LETTIN.

Archief | 1930 | | pagina 257