BIJLAGE. (Zie blz. 199.) Acte betrefemie het Maria-schilderij van Vrouwenpolder, 1662. üe superscriptie was: Attestatie Dh. Panneel en de La Palma voor Jonch' Pieter van Borssele van der Hooge nopende seker miraculeus Maria-beeldeken. n. 29. Op huyden den XXXI meerte XVIC twee en tzestich compa reerden voor mijn Pieter Crabbe, notaris publijck bij den hove Provin- tiael van Hollant, Zeelant ende Westvrieslant geadmitteert, tot Middelburg in Zeelant- residerende, ende voor de getuygen hier na ge- naemt d'heer meester Daniel Panneel, doctor juris, nu jegeiiwoordich zijnde binnen deser stede, mitsgaders de heer Marcus de la Palma, greffier van de cleene zaken alhier, dewelke, ter requisitie ende insta'ntie van Joncheer Pieter van Borssele van der Hoogen, ver- klaerden, getuyclulen ende attesteerden bij deze vvaarachtich te wezen hunlieden attestanten zeer wel bekent te zijn, dat wijlen Juffrouw Johanna Hacco, gewoont hebbende in de Vrouwpolder binnen den eylande van Walcheren, gewesen grootmoeder van den voorseiden Heer Panneei's huisvrouw, in haar leven toege- comen heeft zeker Mary beeldeken, dat hij heer Panneel getuyglit gecocht te hebben ten tijde van de vercopinge van der selve meubilaire goederen en 't.welke gecocht hebbende verclaert hij heer Panneel, dat hij 't selve aan Perdinandus Riemelant, wonende tot Vere, als last hebbende van hem Jonckheer Van der Hoogen, vercocht heeft, getuygende beyde sijlieden heeren attestanten waar- achtich te wesen, dat sij van oude parochianen van de voorseide Vrouwpolder ende andere oude personen hebben hooren zeggen ende verklaren, dat hetzelve Marijbeeldeken van zeer oude tijden heeft geweest in de kerk van dezelve Vrouwpolder en dat in de troubelen in desen landen ontstaen in de beeldstormen onder anderen 't voorseide Marij beeldeken uit de voorseide kerke is ge vocht ende gevonden op het kerkhof aldaer ende dat daernaer het selve bij eenen Parduijn, gewesen grootvader van de

Archief | 1930 | | pagina 269