XXII van Jan Pietersz. Coen, gestorven te Batavia, 21 Sept. 1629 Zilver. Geschenk van den heer A. J. M. Fokker te Tandj Keling op Sumatra. 4. Zelfde penningBrons. Aangekocht. 5. Eereteeken, bestemd voor eervollen, langdurigen werkelijken dienst bij de Schutterijen. Uitgereikt voor 15 jarigen dienst aan rar. W. A. van Hoek Zilver. Dirks, IT, no. 723. Geschenk van mevrouw L. van Hoek—Yan Hoek. Aangaande het kabinet van natuurlijke historie meldt de conservator: „Het Museum heeft een trouwen en beproefden vriend verloren in den persoon van Dr. Johannes Govertus de Man, geboren te Middelburg 2 Mei 1850, overleden aldaar 19 Januari 1930. In 1909 is hij zijn vader Dr. J. C. de Man als conservator aan deze afdeeling opgevolgd en is dit gebleven tot 1918. Veel getuigt hier van zijn ordenenden geest en volhardende werkzaamheid. Ook vóór en na zijn conservatorschap tot het huidige verslag toe heeft hij telkens belangrijke zoölogische voorwerpen aan het Museum geschonken of door aankoop weten te verkrijgen. Toen de geldmiddelen van liet Genootschap niet toelieten kasten aan te schaffen, heeft hij deze zelf bekostigd. Zijn groote ver diensten voor het Genootschap zijn op het kerkhof door den Voorzitter herdacht. Boven zijn beteekenis voor de provincie Zeeland staat die voor de dierkundige wetenschap, maar het is hier niet de plaats daarover uit te weiden. Een levens- en karakter beschrijving van deze merkwaardige persoonlijkheid, die uitstak boven de in onze omgeving zoo welig tierende middelmatigheid, blijft te wenschen over. Nieuw ingericht ziju een vitrine Cephalopoda en een kast,

Archief | 1930 | | pagina 26