I 10 De machtige liefde verwindt dit al met stoot. Ick vinde waerachtigh, dat eertijts besloot Eenen gewondt met liefde, soo ick speure, 85. Dat het al wel lijt, behalven lieffde ende noodt. En dat niemandt verlieft en wert naer sijnen keure. O liefde, liefde, ghij doet dat ick tallen eure Mijn selven hate ende door u neerstich raen Mijn eere en welvaert bevecht.e even steure; 90. Ende sie mijn verderf met ooghen, wijt ontdaen, Ende diet al keeren can trecket haer niet aen, t) Al waert, dat mijn doot verlanghen 2) const haer leven, Mijn verdwijnen ende smelten ende menigen traen, Mijn snehten ende eerraen, bedruckt keeren ende gaen, 95. Schijnt haer een hemels plaijsier, verheven. O liefde, liefde, den schicht van u gedreven, Can therte moorden, eer hijt comt ontrent, 3) Alle lichanielijcke schaden, hier gegeven, Connen eer gehoort werden, dan gekent, 100. Maer de liefde wont eer den slagh selve schent. Daer en valt geen gebouw, soo wij claer bespooren, Voordat eerst uijt brockelt of scheurt het metsement. Den vervaerlijcken donder en laet hem oock niet hooren, Of den claren blixum en comt eerst mael vooren, 105. Maer de liefde en wert niet gevoelt noch verwacht, Voordat sij ons ingewant al heeft doorswooren. O, vervlouckte liefde, ghij doet ons door u cracht Van alle dijng verliesen de smake ende onsacht Doet ghij ons hongeren naer al dat ons can schaden. 110. Wat sal ick bet seghen, ick ben tenden gebracht Ende niemandt en weet ick soo wijs om mij te raden. Elide tusschenbeijde 4) blijve ick met pack beladen Ende sal ten eijnde noch tot ijders spot terden. 5) 1) Bn zij, die dit alles zou kunnen veranderen, trekt er zich niets van aan. 2) Verlengen. 3) Eer hij er dicht bij komt. 4) Intusschen. 5) Terden treden (metathesis) gaan.

Archief | 1930 | | pagina 72