V kelijk hoogen ouderdom voortreffelijk bevonden. Het instrument is daarop weder gevuld en in orde gebracht. Een aantal voorwerpen werd afgestaan voor den Nederlandschen Folklore-Schouw, te Tilburg gehouden van 20 Juli tot 5 Augus tus 1929. Ruilverkeer werd aangegaan met de Académie des Beaux- Arts te Parijs. De conservator der Zeiand ia lllustrata deelt het volgende mede „In het afgeloopen jaar beschreef ik de aanwinsten der kaarteu- eollectie, verworven na het verschijnen van het laatste supplement; daarmede is de beschrijving van de kaarten voltooid. Nu rest nog de ineenzetting van den catalogus, waartoe ik in 1930 gelegenheid hoop te hebben. De aanwinsten waren niet zeer talrijk. Verworven werd de nieuwe reclameplaat der Maatschappij Zeeland, geschonken door de directie; een aantal foto's van Eeeuwsche waterstaatswerken, geschonken door de dames Van Wijckhuijse; portret van Ds. M. Teeling, door J. Stolker, aangekocht, en 2 foto's van de voor malige buitenplaats de Dolphijn, die werden geschonken door den heer C. L. M. I.ambrechtsen van Ritthem. Ten aanzien van het gebruik der verzameling valt niets bijzonders te vermelden". Als aanwinsten voor de verzameling van geschied kundige voorwerpen en zeldzaamheden kunnen worden genoemd koperen bord met voorstelling van eene ringrijderij, 1913, geschonken door den lieer I. P. J. de Groot te Middelburg; beschilderde sigarenkoker, geschonken door den heer H. J. de Graaff te Middelburg; Fransche militaire knoop, gevonden te Domburg, geschonken door Dr. Iv. Mezger te Marseille

Archief | 1930 | | pagina 9