IV Porselein en aardewerk: vacant; Schilderijen, platen en portretten, niet tot de Zelandia lllustrata behoorend: mejuffrouw R. M. Wichers Wierdsma; Penningen en munten: mejuffrouw M. G. A. de Man; Ethnographische voorwerpen: vacant; Kabinet van natuurlijke historie: de heer P. J. van der Peen Jr.; Zeeuwsch herbarium mejuffrouw A. P. Ogterop. Het veeljarig lid der commissie van redactie voor het Archief ür. R. Bijlsma heeft Zeeland metterwoon verlaten en is opgevolgd door den heer J. van der Poel, nevens wien thans zitting hebben Mr. A. Meerkamp van Embden en Mr. Th. Portheine. Eveneens tot groot leedwezen van het bestuur is de heer ld. J. G. Hartman wegens vertrek afgetreden als voorzitter en lid van de commissie voor Zeeuwse he Folklore. De heer J. Kreune bleef secretaris-penningmeester, Dr. W. S. Unger en de heer A. van der Weijde leden. Het aantal betalende bezoekers van het museum bedroeg 3778, van wie 16 werden toegelaten tegen verminderd tarief. Voor 1929 bedroegen de cijfers 3942 en 35. Het bestuur van het nieuwe museum te Goes bracht een bezoek om zich op de hoogte te stellen van 's Genootscliaps museum. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Middelburg verklaarde zich op het verzoek van het bestuur bereid tot afstand van twee grafzerken, met inscripties, die waren te voorschijn gekomen bij het afbreken van de kerk aan het Hofplein te Middelburg in het voorjaar van 1930. Toen echter de steenen naar den tuin van het genootschapsgebouw zouden worden overgebracht, bleken ze zóó zwaar, dat het vervoer over een toch slechts geringen afstand buitensporige gevaren en veel kosten met zich zou hebben mede gebracht. Het bestuur heeft daarom besloten van deze aanwinsten af te zien. Wel is van de zerken, die thans onder den grond van

Archief | 1931 | | pagina 10