51 nius Veth, tegenwoordig regeerende tresauriers der voors. stad, verklarende alzoo dat tot haarluider kennisse gekomen was dat d'eigenaars en bedijkers van de schorrelanden en polder genaamd Sint-Joosland, gelegen over Arnemuiden aan de zuid-oostzijde van Walcheren, in't bedijken van dezelve polder, bij octrooi van de Edel Mog. Heeren Staten van Zeeland, zonder recht of redenen hen hebben vervoorderd te incorporeeren zeker aanwas van land, de voor schreven stede Middelburg alleen competeerende, zoo waren zij lieden comparanten te rade geworden tot voorstand en conservatie van de gerechtigheid der voorschreven stede Middelburg tot den- zelvcn aanwas, mij ondergeschrevene notaris te lasten en com- initteeren, lasten en committeeren mits dezen, dat ik mij zoude vervoegen bij de voorschreven eigenaars en bedijkers en dezelve insinueeren, dat zijlieden comparanten in de voorschreven kwaliteit tegen dezelve eigenaars, bedijkers, en allen die 't aangaan mag ter zake van de voorschreven indebite incorporatie, occupatie en indijking van den voorschreven aanwas en 't gene daaruit zoude mogen komen te resulteeren wel expresselijk waren protesteerende, zoo zijlieden protesteeren mitsdezen, van alle kosten, schaden, interessen en andere onheilen, daardoor aireede geleden en nog te lijden, met intentie om dieshalven haarlieder actie vanwege de voorschreven stad Middelburg, in tijden en wijlen tegen de voor schreven eigenaars en bedijkers te justitieeren en de reparatie van al 't zelve te consequeren, daar ende zulks raadzaam zal worden gevonden, authoriseerende en committeerende den eersten of anderen notaris binnen de stad Goes, die dezen zal worden behandigd, om 't gene voors. den eigenaars en de bedijkers van 't voorschreven land, aldaar woonachtig, te insinueren en voor te dragen, begerende hiervan mitsgaders van derzelver antwoord acte gemaakt te worden, om te dienen als naar belmoren. Actum ten dage en jare als boven in Middelburg, testibus Adriaan Molenijzer en Jan Jansen, ingesetenen derselver stede, hiertoe verzocht. Onder stondMij 't oorkonde en was geteekend. J. Crijssens, nots. publiek." Ondanks het protest van de Heeren van Middelburg werden

Archief | 1931 | | pagina 113