Stinckaert, de vertoonders behouden en gecontinueerd hebben de possessie van dezelve aanwassen; dat onlangs geleden de heeren Johan Knuijt, eerste en representeerende de Edelen in de Staten van Zeeland, Johan Huijssen en de heer Van Tienhoven, Ge committeerde Raden van de Ed. Mog. Heeren Staten van Zeeland, den rentmeester Elfsdijk en de heer Reigersberge, Rentmeester- Generaal van Zeeland Bewester-Schelde, en hare consorten, eige naars van 't voorschreven schorre Sint-Joosland, bekomen hebbende octrooi van 't selve schor te mogen bedijken, zijlieden daarin ge slagen en begrepen hebben een gedeelte van de aanwassen van 't voorschreven schor den Stinckaart, zonder 't selve den vertoonders te willen laten behouden, waardoor alzoo zijlieden worden ge- turbeert in haar deugdelijke possessie van de voorschreven schorren en aanwassen van dien, en dat ten reguarde van de eigenaars van de twee schorren en de gelegenheid van dezelve, de kennisse nopende de voors. possessie nergens kan vallen dan voor dezen Hove, alzoo zij zeggen, verzoekende daarom onze provisie, zoo is't, dat wij U committeren mitsdezen te trekken ter plaatse des noot zijnde en U aldaar wel en deugdelijk t'informeeren op de voors. possessie vel quasi van de vertoonders en indien U daar van deugdelijk blijkt tot getuigen in dien gevalle te houden en maintineren deselve vertoonders in hare voorschreven possesie vel quasi van 't voorschreven schor met de aanwassen van dien; bevelen voorts vanwege de Hooge Overheid de voornoemde eige naars en bedijkers van 't voorschreven schor Sint-Joosland en allen anderen des nood zijnde, alle turbel, hinder en letsel den vertoonders in de voorschreven possessie vel quasi gedaan, kos teloos en schadeloos af te doen. En in cas van oppositie, dagvaart de opposanten te compareren of gemachtigde te zenden t'eenen bekwamen dage voor dezen hove, om te zeggen de redenen van dien, t'aanhooren al zulken eisch en conclusie als de vertoonders uit de zake voorschreven jegens hen zullen willen doen en nemen, mitsgaders om bij provisie hen de recredentie geadjugeert te hebben, op alles t'antwoorden en verder te procederen als naar rechten, ons

Archief | 1931 | | pagina 116