55 informatie overbrengende. En relateert uw wedervaren. Gegeven in den Hage onder 't zegel van Justitie den 19 Eebruari anno 1632. Onderstond: Bij mijnen heeren den Gouverneur, mitsgaders pre sident en raden over Holland, Zeeland en Vriesland, en was onderteekendCorns Rosa". Den 30en Juni 1633 diende de zaak voor het Hof van Holland blijkens liet volgende. x) „Op den dag van lieden compareerden voor den Hove van Holland Johan van Rijn als procureur van de lieeren Thesauriers der stad Middelburg, impetranten in cas van maintenue, die hadden doen dagvaarden de heeren Johan Knuijt, eerste en representeerende de heeren in de Staten van Zeeland, Johan Huijssen en den heer Van Tienhoven, Gecommitteerde Raden van de Ed. Mog. Heeren Staten van Zeeland, den rekenmeester Elfsdijk en den heer Reijgersbergen, Rentmeester-Generaal van Zeeland Bewester-Schelde, en consorten, bedijkers van de schorre, genaamd Sint-Joosland, en doende eisch; concludeerde dat de heeren impetranten gestijft en gesterkt zouden worden in de possessie vel quasi van 't gors den Stinckaert met de aan wassen van dien breeder in 't voorschreven mandement gemen- tionneerd, strekkende ter halver Sloe of kreek genaamd Crancktije, loopende tusschen de voorschreven twee gorsen de Stinckaert en Sint-Joosland, uit het diep voor Welsinge uit den westen oostelijk en voorts met een kromte een stukweegs noord-oost en dan voorts oostop een eindeweegs en dan verder noord-oost tot op de plate, Dansich genaamd, leggende in het Slaeck, en zulks ook van den grond, waarop aan de noord en noord-west en westzijde van de voorschreven strekkingen, bij de gedaagdens geleit in den dijk van 't voorschreven Sint-Joosland en van de landen daarbinnen begrepen, aan de noord, noordwest en westzijde van 't voorschreven Sloe of kreek, genaamd Crancktije, op de kaart van Pieter Gillissen, ge zworen landmeter, den 15 Maart 1632 van de voorschreven gorssen 1) Oud.-Archief van Middelburg. Stukken betreffende de bedijking van den Stinckaert en andere; 16031739.

Archief | 1931 | | pagina 117