56 en aanwassen gemaakt nader gedesigneerten alle crot, hinder en empechement, den impetranten in de voorschreven hare possesie vel quasi gedaan, kosteloos en schadeloos af te doen, met interdictie van gelijken meer te doen, en dat bij provisie de impetranten geadiudiceert zouden worden de recredentie mits dat de impetranten te vreden zijn pro rato en naar advenant de grootte van de voorschreven landen in de voorschreven limieten, binnen den voorschreven dijk begrepen, te contribueren in de onkosten van de voorschreven dijkagiemakende eisch van kosten of tot anderen lijnen en conclusien, de voornoemde impetranten oorbaarlijk zijnde. Omme waartegen te zeggen, Jan de Jonge, als procureur van zijne meesters bij antwoord te nomineren dag en beraad genomen heeft te veertien dagen eerstkomende op poene van versteecken. Gedaan in den Haag den lesten Juni anno 1633, voor Meesters Pieter Couwenburg van Blois en Johan Dedel, raadsluiden, als commissarissen ter audiëntie van de rolle gecommitteerd, in kennisse van mij, geteekend de Witte." Op dezen eisch van de Heeren van Middelburg volgde van wege de Heeren van Sint-Joosland, het volgende verweer:2) „Op den dag van heden compareerden voor den Hove van Holland Johan de Jonge, als procureur van I'ranpois de la Torre, mede ambachtsheer en bedijker van Sint-Joosland, voor hem zeiven, vervangende en hem sterk makende voor de andere mede- ambachtsheeren en bedijkers, gedaagdens, bij mandament van main- 1) De kaart van 1632 bestaat niet meer, wel die van 1626, zie hiervoren aanteekeuing 35. Zie mede H. M. Kesteloo, De stadsrekeningen van Middelburg van 16251650 blz. 43. „Pieter Gillissen maakte eene kaart van de aanwassen en zandplaten bij en vóór Arnemuiden in 1627. Aan hem werd jg 7:10:betaald voor „divorsche besoignen mitsgaders 't meten ende carteeren van de schorre genaemt de Steijnckaert". Daarmede stond ook in verband eene betaling van 5 8 10 over „diverse oncosten gevallen in 't visenteren van 't scheijde van Sint Jooslandt ende de schorre genamt den Stijnckaert 1632". 2) Oud-Archief van Middelburg. Stukken betreffende de bedijking van den Stinckaert en andere, 16031739.

Archief | 1931 | | pagina 118