59 Block, raadslieden als commissarissen, ter audiëntie van de rolle gecommitteert. In kennisse van mij, de Witte." Hierop volgde de „Eisch den Hove van Holland overgegeven vanwege de Tresauriers der stad Middelburg als uit naam van dezelve stad eigenaar van het schorre, genaempt den Stinckaert, met de aanwassen van dien, impetranten in cas van mainctenue en verweerders in reconventie ter eenre op en jegens Jonckr. Erancois de la Torre, heer van Valkenisse, voor hem zeiven en vervangende de andere Ambachtsheeren en bedijkers van Sint-Joosland, gedaagdens in 't voors. cas geredou- bleert hebbende 't interdict ter andere zijde, t) le. Om welken eisch te funderen zegt Johan van Rhijn als procureur van de impetranten, dat dezelve in de voorschreven kwaliteit zijn eigenaars van het voorschreven schor, genaamd den Stinckaert. 2e. Gelegen tusschen de oude en nieuwe haven der voor schreven stad. 3e. Met de aanwassen van dien. 4e. Strekkende oost, noord en zuid-oost ter halver diepte tusschen 't zelve schor genaamd den Stinckaert en 't voorschreven schor genaamd Sint-Jooslandt. 5e. Dat 't zelve diep van ouds is genaempt geweest het Crancktge ofte Crancktye. 6e. Welke zijnen cours heeft gehad uit het diep voor Welsingen uit den westen oostelijk. 7e. En voorts met een kromte een stukweegs noord-oost tot een plate, Dansicli genaamd. 8e. Gelegen benoorden het oude Slaeck en de Lemmerplaete. 9e. Dat aan de noord-oostzijde van 't voorschreven schor den Stinckaert en annex denzelven opgekomen en aangewassen is een plate, genaamd de Wolsack. 10e. Gelegen zuid-oost over den molen van der stede Arne- muiden. 1) Als voren. Stukken betreffende den Stinckaert enz.

Archief | 1931 | | pagina 121