63 3e. Ende heer Claas van Borsselen, heer van Kortgene, Heer Pieter van Schengen, Jan van Schengen, Colijn 'Huijgenssoone, Jan Arenssoon, Elorus van der Poele, Wolfaert van der Poele en Pieter Colijnszoon Bruijne, wezende de predecesseuren of voor- saeten van de gedaagdens in dezen, ter andere zijde. 4e. Daarbij verdragen en bevoorwaard is onder anderen 5e. Dat de voornoemde lieer Claas van Borsselen en andere heerschappen voren genoemd en hare nakomelingen zouden behouden en bezitten Heijnkenszand, Ovesant en Arnemuijdesant. 6e. Met allen aanwassen en schonissen, die daar vallen mogen tusschen Walcheren, Borsselen en Zuid-Beveland. 7e. Behoudende welgemelde zijne Hoogheid in dezelve am bachten of gronden zulken recht als in al de andere polderen in den voorschreven contracte gementioneert. 8e. Naar breeder inhouden van de voorschreven contracte van date als voren. 9e. Welken volgende de voornoemde heeren Claas van Bors selen en andere heerschappen, voren genomineerd, der gedaagdens predecessenrs, gerechtigd zijnde geweest tot alle de buitengronden gelegen en opgekomen tusschen de voornoemde landen van Bors selen, Zuid-Beveland en Walcheren. 10e. Hebben ook zijlieden dezelve van tijd tot tijd van voren alle memorie van menschen rustelijk en vredelijk gepossideert. 11e. En de vruchten of effecten daarvan genoten en gepro- fi teert. 12e. Alles ten aanzien van alle de wereld en niemands tegen- zeggen. 13e. Zooals ook bij gevolge en successive continuatie dezelve buitengronden mede gepossideert hebben en nog zijn possiderende de heeren gedaagden in dezen. 14e. WTelken volgens alzoo de voorschreven buitengronden of het gedeelte van dien, genaamd Arnemuijdesant, int oost en noord-oost waren strekkende tot in het Slaak van Arnemuijden. 15e. Alswaar aan de andere zijde zijn aankomende zekere

Archief | 1931 | | pagina 125